VUSR, Vasıflı İşçi Eksikliğine Karşı Çağrı

VUSR, vasıflı işçi eksikliğine karşı daha fazla inisiyatif çağrısında bulunuyor. Vasıflı işçi açığını çözme konusundaki tartışmada, seyahat acentesi derneği VUSR sektörden daha fazla inisiyatif talep ediyor. CEO Marija Linhoff'a göre (fotoğraf), sektöre ilişkin kamuoyu algısının çoğunlukla yalnızca devle

VUSR, Vasıflı İşçi Eksikliğine Karşı Çağrı
Linnhoff sektörden daha fazla kişisel sorumluluk ve inisiyatif talep etmek istiyor

devletten taleplerde bulunması ve sektörün kendi sorumluluğunun daha az aydınlatılması amaca uygun değil.

Dernek başkanı, turizm endüstrisinin potansiyel genç profesyoneller tarafından yanlış aydınlatıldığı için sürekli siyaset çağrısı da sorunlu. Son zamanlarda, turizm ittifakı, diğer şeylerin yanı sıra, çalışanların konaklaması için vergi teşviklerinde bir değişiklik çağrısında bulundu.

Linnhoff, sektörden daha fazla kişisel sorumluluk ve inisiyatif talep etmek istiyor. "Devletin destekleyebileceği ikili eğitim ve yapısal iyileştirmeleri tartıştığımızda bu kesinlikle doğru.

 Ancak devletten gelen tüm taleplere doymadığım şey, bir endüstri olarak kendi başımıza ne yapabileceğimiz sorusu. Linnhoff, çalışanların barınması için vergi ikramiyeleri hakkında konuşun ve çok karmaşık ayrıntılı tartışmalarda kaybolun.

Ayrıca daha iyi çalışma koşulları ve yaşamak için iyi ücretler hakkında da konuşmalıyız," diyor Linnhoff.  Diğer ülkelerden gelenler için de öyle. Mevsimsel dönemlerin ötesinde uzun vadeli kariyer beklentileri de söz konusu.

Bu nedenle VUSR patronu, tartışmada biraz "dürüst olmak" ve sektörün kendi "şantiyelerinde" hızlı çalışmak gerektiğine inanıyor. Devletin sürekli çağrıları diğer etkenlerle birlikte adayların sektöre olan güvenlerinin artmasına imkan tanımadı: "Daha çok insanın turizmde çalışmak konusunda hevesli olmasını istiyorsak, o zaman iyi bir imaja devlet değil kendi ellerimize"ihtiyacımız var.