TUI Cruises Aida, Kasım ayında yolculukları iptal etti

Turistlerin Almanya'da geceleme yasağı ve Alman vatandaşlarına evde kalma çağrısı, Aida Cruises ve TUI Cruises'ın karşı tepkilerine neden oldu. Pazar lideri Aida, Kasım ayında tüm yolculukları askıya aldı. TUI Cruises, ancak planlandığı gibi devam etmek istiyor.

TUI Cruises Aida, Kasım ayında yolculukları iptal etti
TUI Cruises Aida, Kasım ayında yolculukları iptal etti

"Aida Blu", federal hükümetin seyahat etmeme çağrısı nedeniyle Turizm seyahati Kasım ayında Kanarya Adaları yolculuğunu askıya alıyor.

Bir basın bildirisi, "Aida Cruises, Almanya'daki mevcut salgını kontrol etme çabalarında federal hükümeti tam olarak destekliyor ve bu nedenle kruvaziyer sezonunu kesmeye karar verdi" dedi. 

31 Ekim ve 30 Kasım arasındaki tüm yolculuklar bu nedenle gerçekleşmeyecek. Aida, Aralık ayından itibaren tekrar gemi seyahati tatilleri sunabilmek için salgının daha da gelişmesini yakından izleyecek.

TUI Cruises tamamen ters tepki verir. “Federal ve eyalet hükümetleri tarafından açıklanan önlemler gemilerimizi bir daha durma noktasına getirmeyecek. 

Çünkü gemilerimizde kalmak iç turizm olarak sayılmıyor ”dedi TUI Cruises web sitesinde. İlgili kalkış limanına varış ve ayrılışa transit olarak hala izin verilmektedir. 

Temmuz ayından bu yana 30.000'den fazla yolcu TUI Cruises ile seyahat etti. Bu, "Mein Schiff filosunda güvenli ve sağlıklı seyahatin Corona zamanlarında bile mümkün olduğunu" gösteriyor.