UNWTO Turizm Ve Kültürü Bir Araya Getiriyor

UNWTO, NİJERYA'DA liderleri ve Afrika'nın en yaratıcı beyinlerinden bazılarını kıta genelinde topladı. Sürdürülebilir kalkınma ve fırsatları ilerletmek için ortak bir vizyon etrafında bir araya getirdi. Nijerya'nın Lagos kentinde düzenlenen Turizm, Kültür ve Yaratıcı Endüstrileri Birleştirme konulu ilk UNWTO Küresel Konferansı, iki ana sektör arasındaki yakın bağları kutladı. Tüm turistlerin yaklaşık @'ı kültürü seyahat etmenin ana motivasyonu olarak gösteriyor.

UNWTO Turizm Ve Kültürü Bir Araya Getiriyor
Ekonomi Spesifik olarak turizm dayanıklılığı ve dinamizmi ile tanınmaktadır

UNWTO, Netflix gibi Üye Üyelerle stratejik ortaklıklar yoluyla’ da dahil olmak üzere iki alan arasında köprü kurulmasına öncülük ediyor.

 Etkinliğin açılışını yapan UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili, delegelere şunları söyledi: “Turizm ve kültürün kaderi yakından bağlantılı. Biri büyüdüğünde, diğeri de gelişir. ” Kamu ve özel sektörü insana yakışır işler yaratmak, yatırımları büyütmek ve yenilikçiliği ve dijital dönüşümü benimsemek için birlikte çalışmaya çağırdı.

Turizm ve kültür 'merkezde'

Nijerya Hükümetini temsilen Başkan Yardımcısı Profesör Yemi Osinbajo, Konferansta şunları söyledi: “Ekonomimizi çeşitlendirme ve diğer sürdürülebilir gelir kaynaklarını keşfetme arzumuz, turizm, kültür ve yaratıcı sektörü öncelikli sektörler arasında sıralamamıza neden oldu. ekonomi. Spesifik olarak, turizm dayanıklılığı ve dinamizmi ile tanınmaktadır.” Başkan Yardımcısı ayrıca müziğin insanları bir araya getiren ve başkalarının "kültürü ve fikirleri" hakkında daha fazla şey öğrenmelerine izin veren "küresel bir dil" olarak hizmet etme becerisinin altını çizdi.

Nijerya Turizm Bakanı Lai Mohammed şunları ekledi: "Bugün, ekonomik uygulanabilirlikleri nedeniyle turizm ve yaratıcı endüstri, her zamankinden daha fazla küresel ilgi odağında ve ulusal ve uluslararası kalkınma gündeminin ön sıralarında yer alıyor."

UNWTO Genel Sekreteri Pololikashvili, Başkan Yardımcısı ve Turizm Bakanı ile görüşmenin yanı sıra, istihdam ve iş fırsatları yaratmak için kültür ve turizmin gücünden yararlanmanın yeni yollarını keşfetmek üzere Lagos Valisi Babajide Olusola Sanwo-Olu ile bir araya geldi. ve hem Nijerya'da hem de Afrika genelinde kapsayıcı kalkınmayı yönlendirmek . Konferansın oturum aralarında Genel Sekreter, 2018'den beri UNWTO Büyükelçisi olarak görev yapan Nijeryalı iş adamı ve hayırsever Aliko Dangote ile de bir araya geldi.

Yatırımlar, gençlerin güçlendirilmesi ve gastronomi

İki günlük Konferans, başta gençlerin güçlendirilmesi ve turizm yatırımlarının artırılması olmak üzere, UNWTO'nun temel stratejik hedeflerinin birçoğuna odaklandı. İlk gün, UNWTO Nijerya'nın dört bir yanından gençlerle özel bir etkileşimli oturuma ev sahipliği yaptı ve Sorrento Harekete Geçirici Mesajda verilen taahhütleri yerine getirerek gençleri sektörde karar alma süreçlerine aktif katılımcılar haline getirdi. Ayrıca Lagos'ta, Sosyal Girişimcilik için Yaratıcı Endüstrilerin Teşvik Edilmesi konulu bir panel tartışması, turizm sektöründe rekabet edebilirliği artırmak için KOBİ'leri ve yenilikçileri desteklemenin önemine odaklandı.

Turizm, Kültür ve Yaratıcı Endüstrileri Birleştirme Küresel Konferansı zemininde UNWTO, kıtanın turizm sektöründe büyüyen bir güç olan Afrika gastronomisinin zenginliğini kutladı. Bir "Dünya Lezzetleri" sergisi, en iyi mutfak yeteneklerini sergiledi ve yerel gastronomi yıldızı Şef Coco Reinarhz, gastronomi turizminin destinasyonları büyütme ve kapsayıcı ve sürdürülebilir kalkınmayı destekleme potansiyelini gerçekleştirmeye odaklanan bir atölye çalışmasına ve panel tartışmasına katıldı.