Gelecekte Turizm

GELECEKTE TURİZ Öncelikle Sayın Müdürüm Haydar Çetin’e turizmin geleceğine dair görüşlerimde, bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ederek başlamak istiyorum yazıma. Dünya hızla gelişiyor ve insanlığın hiçte alışık olmadığı şekilde yaşam standartları değişebiliyor.

Gelecekte Turizm
Hayriye Söl SOLMAZ Armas Saray Regency Hotel Önbüro Müdürü

GELECEKTE TURİZ

Öncelikle Sayın Müdürüm Haydar Çetin’e turizmin geleceğine dair görüşlerimde, bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ederek başlamak istiyorum yazıma .

Dünya hızla gelişiyor ve insanlığın hiçte alışık olmadığı şekilde yaşam standartları değişebiliyor. Yaşamımızı idame ettirip bende varım diyebilmek için , bu hıza ayak uydurmamız gerekiyor. Peki Turizmde ne yapabiliriz sorusunu sorduğumda bir önbürocu olarak yanıtım mı ? Haydi başlayalım .

Kesinlikle teknolojiden maksimumda faydalanmalıyız. Misafirlerimizin rezervasyon aşamasından başlamalı, onlara rezervasyonlarını yaptırırken dahi bizden istedikleri nelerdir? beklentileri nelerdir.? Tesisimiz hangi hizmetleri hangi şartlarda veriyor gibi bilgilendirmeleri doğru ve eksiksiz sunmalıyız. Yıl boyu çalışan misafir belki sadece bir hafta için ailece yapacağı tatil ücretini biriktirirken hayallerini de biriktirmekte onları hayal kırıklığına uğratmayı hiçbirimiz istemeyiz. Şöyle bir kanı vardır “Nasıl başlarsa ,öyle devam eder” bu doğrudur da !!!Biz Önbüro cuların en önemli misyonu çalışmış olduğumuz tesisi ve hatta daha global düşünürsek ülkemizi temsil ediyor oluşumuzdur. Artık formamızı giyip resepsiyon deske çıktıkmı Ayşe , Fatma , Ahmet, Hüseyin yoktur orada Türkiye’deki X otel’in Resepsiyonist‘i vardır. Bu sorumluluğu bilerek ve gülümseyerek çıkmalıyız resepsiyonumuza ve biz sahnedeyiz artık. Misafirlerimiz uzun bir yolculuktan sonra giriş işlemleri için resepsiyon da beklemesin Online c/ın yapılsın yada yüz okuma sistemi ile misafirlerin girişleri yapılsın ama biz ev sahibiyiz pandemi de olsa, yüzümüzde maskelerimiz ile de çalışmak zorunda kalsak, gözlerimiz gülmeli bizim.! Gelen misafirlerimize gönülden gelmeli merhabamız, dünden daha önemli gözlerimizin gülmesi bugün . Bizim en büyük gücümüz gülen yüzünüz idi, Şimdi ise gülen gözlerimiz olmalı.! Misafirlerimize de bunu hissettirebilmeliyiz.

Bizler Önbüro takımı olarak, girişten misafirlerimizin çıkış anlarına kadar birlikteyiz. Aile  sıcaklığıyla  onlara evlerindeymiş hissini yaşatmayı başarırsak, işte o  zaman misafirimizin devamlılığını  kazanırız. Bizim geçmişte de amacımız olan, aynı zamanda gelecekte de amacımız olmaya devam edecek. Bizde beklenen  kaliteli ve farklı hizmeti sunarak, diğer otellerden ve hatta diğer ülkelerden bir adım öne geçebiliriz. İnanın ki her şey bizim elimizde. Sadece her gün işimiz ile ilgili ne icra ediyorsak bunu SEVGİ ile yapalım .

Sevgi ve Saygılarımla