İspanya Ada Turizminde Yeni Kurallar

İspanya adalarından biri olan Gran Canaria'nın güneybatısında yer alan ünlü pitoresk Mogan kasabasının yetkilileri bunu yaptı. Mogán, halka açık alanlarda uyumayı, balkonlara kıyafet asmayı veya arabalarda broşür bırakmayı yasaklayacak. Bir Arada Yaşama ve Vatandaş Güvenliği yönetmeliği 163 maddeden oluşmakta ve kamuoyuna duyuruldu.

İspanya Ada Turizminde Yeni Kurallar
Yönetmelik o kadar çeşitlidir ki insanların onurunu zedeleyen davranışları ve ırkçı cinsiyetçi homofobik her türlü ayrımcılığı yasaklıyor

Mogán Belediye Meclisi, diğer şeylerin yanı sıra, kamuya açık alanlarda gece gündüz uyuyan, balkonlara elbise asan, arabalarda reklam broşürleri bırakan, havai fişek atan veya havai fişek attıran insanları yasaklayıp cezalandıracak. Uzun bir kararnameyi çalışmasını işliyor. Gürültü yapmayın, sokakta alkol veya uyuşturucu tüketmeyin veya halka açık yollarda çıplak veya kısmen çıplak dolaşmayın.

Metne göre, örneğin arabaların ön camlarını temizlemeyi teklif etmek gibi, dilenme biçimlerini alan davranışlarla kamusal alanın işgal edilmesine de izin verilmeyecek. Sokakta uygunsuz yasa dışı her şeyi yasaklıyor.

163 maddelik yönetmelikTeklif

Kasım ayındaki genel kurul toplantısında geçici olarak onaylanan ve 30 gün boyunca kamuoyunun bilgisine sunulacak. Yurttaş Güvenliği ve Bir Arada Yaşama Yönetmeliği, altı başlıkta dağıtılan 163 maddeden oluşuyor. Neredeyse her şeyi ayrıntılı olarak düzenlediği yirmiden fazla bölümden oluşuyor ve yoldaki davranışlarla da ilgisi var.

Yönetmelik o kadar çeşitlidir ki, insanların onurunu zedeleyen davranışları ve ırkçı, cinsiyetçi, homofobik her türlü ayrımcılığı yasaklayan bir bölümle var. Saksı yerleştirme yasağı gibi belirli tespitleri olan, başkaları da vardır. Düzgün bir şekilde sabitlenmemiş balkonlarda, tükürmek, halka açık yollara su dökmek (eskiden yaygın olan bir adet) veya araba motorunu stop edip çalışmaya başlamayacağı halde çalışır durumda tutmak.

Ayrıca Belediye Meclisine, bir hayvanın evde kalmasının tolere edilemez olduğuna karar verdiğinde, sahiplerinin hayvanı tahliye etme yükümlülüğüne sahip olması. Kusur veya hata olması durumunda 750 avroya kadar para cezası verebilmesi için yetki veriyor. Reşit olmayanların velilerinde ihmal, derse gelmemek. Üç tür ihlal belirler: küçük (750 avroya kadar), ciddi (751'den 1.500'e) ve çok ciddi (1.501'den 3.000'e) kadar cezayı gerektirmekte.

Sokakta içmeyin, midenizi açığa çıkarmayın: popüler bir tatil beldesi turistler için yeni yasaklar getirdi

İspanyol Kanarya Adaları, balkon kullanımına ilişkin katı kurallar da dahil olmak üzere turistler için katı yeni cezalar getiriyor. Popüler turizm merkezi uzun süredir imajı üzerinde çalışıyor ve alkol turizmini geçersiz kılmaya ve tatil yerlerini “taramaya” çalışıyor. Şimdi yeni tedbir ve düzenleme zamanı...

Örneğin, İspanya adalarından biri olan Gran Canaria'nın güneybatısında yer alan ünlü pitoresk Mogan kasabasının yetkilileri bunu yaptı. Yetkililer, üst düzey turistleri çekmek ve içki içmeye gelenleri geri çevirmek için birkaç yeni kural getirdi. Yerel medya tarafından yayınlanan yeni yönergelere göre, gezginlerin ve yerel halkın balkonlarda çamaşır kurutması yasak.

Sokakta “kısmen çıplak” olmaları da yasaklanacak, örn. Bir süredir, kadınların mayolarla ve erkeklerin - iç çamaşırlarıyla veya şortlarıyla gövdelerini açığa çıkararak plaj dışında yürümelerine izin verilmiyor. Ayrıca yetkililer sokakta içki içmeyi ve halka açık yerlerde uyumayı yasakladı. Çılgın bir geceden sonra, çoğu İngiliz olan turistlerin kaldırımlarda uyuyakaldıkları ve görünüşleriyle etraflarındakileri korkuttukları birçok durum vardır. Buna ek olarak, halka açık yerlerde arabalara el ilanı ve havai fişek yasağı da dahil olmak üzere başka yeni kurallar getirildi.

Kurallardan herhangi birinin ihlali durumunda, miktarı suçun ciddiyetine göre değişen bir para cezası uygulanacaktır. Bu nedenle, kuralların küçük bir ihlali bile önemli bir para cezası gerektirir - 750 Euro (47.000 ruble) ve çok ciddi bir ihlal için turistler 3.000 Euro'ya (188.000 ruble) kadar para cezasına çarptırılabilir.

Referans : Puerto de Mogán, Gran Canaria adasının güneybatısında yer alan şirin bir balıkçı köyüdür. Marina, turistler arasında ve şehrin sakin sulara sahip altın kumsalları arasında popülerdir - çocuklu aile turistleri tarafından sevilir.

ayık dinlen

Güzel turist köyü, turistler için katı yeni kurallar getiren ilk İspanyol bölgesi değil. Malaga ayrıca yasaların "ciddiliği" ile de öne çıktı. Bu nedenle, popüler İspanya bölgesi, parti düzenleme konusunda yeni kısıtlamalar getirdi: bekarlığa veda partileri. Artık turistlerin seks bebeklerini veya cinsel organ şeklinde herhangi bir aksesuarı veya "cinsel karakterli" kostümler taşımaları yasaklanmıştır. Sokakta iç çamaşırlarıyla ve vücutlarını örtmeden yürüdükleri için de para cezasına çarptırılabilirler.

Kurallara uymayı reddettikleri için onları ne tehdit ediyor? İlk olarak tatilcilerden açıklayıcı bir görüşme için karakola gitmeleri istenecek, ancak ret durumunda tatil bölgesinin misafirleri para cezası ile karşı karşıya kalacak. Bekarlığa veda partilerine getirilen yeni kısıtlamaların ihlali durumunda ücretin 750 avro (47.000 ruble) olması bekleniyor.

Pek çok Avrupalı ​​ucuz uçuşlarla seyahat ettiğinden, İspanya bölgesinin sözde "özgürlüğün son gecesi"ni geçirmek için gerçekten popüler bir yer olduğunu unutmayın.

Son yıllarda, İspanyol kasabasında tatil yapan ziyaretçilerin gürültülü ve kabadayı davranışlarından bazı yerel halk, sanki son kezmiş gibi rahatsız oldu. Örneğin, aynı derecede popüler olan başka bir turistik yer olan İspanyol Balear Adaları'nın yetkilileri de geçen yıl yeni kısıtlamalar getirdi. Kuralları, alkol turizmini bastırmak için tasarlanmıştır. Yabancı turistler artık her şey dahil içeceklerde kısıtlamaya tabi tutulacak, alkollü gemi yolculuklarında da yasak getirilecek.

Açıklığa kavuşturmak gerekirse, kurallar tüm adalar için geçerli değil, ancak hedonizm konusundaki itibarını değiştirmeye ve farklı türde bir turisti çekmeye çalışan Magaluf gibi bireysel hareketli tatil yerlerine odaklanıyor.