Japonya Çin e Seyahat Yasağını Kaldıracak

Japonya’nın  Tatil harcamaları hala üçte bir altında;  Alibaba, Dufry'nin yaklaşık hissesini satın aldı ve Çin ortak girişimini kurdu; Ctrip başkanı, Çin turizmi neredeyse "tamamen iyileşirken" canlı yayının burada kalacağını söyledi.

Japonya Çin e Seyahat Yasağını Kaldıracak
Japonya Çin e Seyahat Yasağını Kaldıracak.Japonya’nın  Tatil harcamaları hala üçte bir altında

 Japonya, ekonomik baskıyı hafifletmek için Çin'e seyahat yasağını kaldıracak

Japonya, ülkenin ağır ekonomik baskısını hafifletmek için Kasım ayından itibaren Çin dahil 12 ülke ve bölgeye yönelik mevcut seyahat yasağını kaldırmayı planlıyor . Yerel medya Yomiuri, Japon hükümetinin yine de yolcuların varış noktalarına gereksiz ve acil olmayan tüm ziyaretlerden kaçınmalarını tavsiye edeceğini söyledi. Japonya ekonomisi Nisan-Haziran döneminde geçen yılın aynı dönemine göre% 28,1 küçüldü.

Tayland, Hong Kong, Makao için yeni uzun süreli kalış vizeleri sunuyor

Tayland'ın Hong Kong konsolosluğu , şehir ve Makao sakinlerinin ülkede dokuz aya kadar kalmasına izin verecek bir vize programı başlattı, ancak zorunlu 14 günlük karantina, teklifin seyahat sırasında kadranı hareket ettirme ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor , turizm sektöründen bir milletvekili söyledi.

Alibaba, Dufry'nin yaklaşık% 10 hissesini satın aldı ve Çin ortak girişimini kurdu

 Dufry ve Alibaba Group , Çin'deki fırsatları " keşfetmek ve bunlara yatırım yapmak " için bir ortak girişim işbirliğine girmeyi kabul etti . Ortaklık, Çin'deki seyahat perakendeciliği işini geliştirmenin yanı sıra Dufry'nin dijital dönüşümünü artırmayı hedefleyecek. Ortak girişim şirketinin% 51'i Alibaba ve% 49'u Dufry'ye ait olacak. Alibaba ayrıca Dufry'de% 9,99 hisse satın alacak.

Trip.com Grup tarafından yatırım yapılan mobilite firması Dida Inc., Hong Kong IPO'ya göz attı

 Çin mobilite platformu Dida Inc., Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası'nda bir liste kaydı için başvuruda bulundu. Trip.com Group şu anda yan kuruluşu Ctrip Investment Holding aracılığıyla Dida Inc.'de % 2,86 hisseye sahiptir . Bir F&S raporuna göre, Dida Inc., 2019'daki araç paylaşımı sürüşlerinin sayısı açısından% 66,5'lik pazar payıyla Çin'deki en büyük otomobil paylaşımı pazarını işletiyor. 

Çin turizmi neredeyse "tamamen iyileşir" olarak kalmak için buradan canlı yayın: Ctrip başkanı

Çin'in iç turizm pazarı yavaş yavaş toparlanırken, Trip.com Group'un kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı James Liang, canlı yayının önemli bir satış kanalı olarak büyümeye devam etmesini beklediğini söyledi . Liang, en azından kısa vadede şirketin "neredeyse tamamen iyileştiğini" söylediği yerel işlerine odaklanacağını söyledi. Ancak, Haziran ayında sona eren çeyrekte Çin dışında 100 milyon yuan'in üzerinde lüks otel rezervasyonu satmasına rağmen, şirketin uluslararası genişlemesi konusunda şimdilik daha az iyimser.

Altın Hafta tatili geri dönüşü, Çin'in COVID-19'dan kurtulduğunu vurguluyor

Çin'in sekiz günlük Altın Hafta tatili , ülkenin toparlanmasını ve COVID-19 salgınından ekonomik geri dönüşünü yansıtıyor; yarım milyardan fazla insan uzun zamandır beklenen bir tatil için hareket ediyor ve fabrikalar yenilerini tamamlamak için üretimi artırıyor emirler. Ülke genelindeki toplam yerli turist sayısının tatil sırasında 550 milyona ulaşması beklenirken, Kültür ve Turizm Bakanlığı istatistikleri ilk yedi günde 618 milyon yerli turist ziyareti yapıldığını ve toplam turizm geliri RMB olduğunu gösterdi. 454 milyar (yaklaşık 66,9 milyar ABD doları).

Çin'de tatil harcamaları Mayıs ayına göre iyileşti, ancak yine de geçen yılın "altın haftasının" üçte bir altında

Çin'in tüketici harcamaları, bu baharda koronavirüs salgınının zirvesinde görülen en kötü seviyelerden toparlandı, ancak "altın hafta" tatilinin ilk yarısındaki turist harcamaları aynı orandan neredeyse üçte bir oranında düştüğü için hala normalin çok altında. geçen yıl dönem.

Çin Kültür ve Turizm Bakanlığı, geçen yılın aynı dönemindeki 542 milyondan 425 milyon Çinlinin sekiz günlük ulusal bayramın ilk dört günü olan Perşembe gününden Pazar gününe kadar yola çıktığını söyledi. Resmi verilere göre, dönem boyunca turizm geliri, geçen yıl tatilin ilk dört gününe göre% 31 düşüşle 312 milyar RMB (45.9 milyar USD) oldu.

Deutsche Hospitality'nin yeni CEO'su Kasım ayında göreve başlayacak

Huazhu Group'un denizaşırı bir yan kuruluşu olan Deutsche Hospitality, şirketin duyurusuna göre bu yıl 1 Kasım'dan itibaren yeni CEO'su Marcus Bernhardt'ı görecek . Eski şef Thomas Willms, Ağustos ayında 30 Eylül itibariyle Deutsche Hospitality ve Steigenberger Hotels AG'nin CEO'su olarak istifa edeceğini söyledi.