Sorumlu Turizmciler Geleceği kurtarmaya Çalışıyor

Turizm sektörünün iyileşmesi ve gelişmesi için, kaybolmaya yüz tutan güzellikleri yeniden canlandırılmak isteniyor. Uluslararası Seyahat ve Turizm Raporu 2021, seyahatin önündeki üç ana engelin sağlık riskleri, güvenlik ve seyahat kısıtlamaları olduğunu tespit etti.

Sorumlu Turizmciler Geleceği kurtarmaya Çalışıyor
YouGov araştırması ayrıca yolcuları lüks gezginler bütçe değerli gezginler sorumlu gezginler maceraperest her şey dahil paket satın alanlar ve hafta sonu gezginleri

Yakın tarihli YouGov Sorumlu Gezginler Sektörün İyileştirilmesinde Öncülük Ediyor. Araştırmalar, seyahatin geri döndüğünü, ancak gitmek isteyenler için endişelerin devam ettiğini gösteriyor. araştırmasına göre, Gezginler ayrıca seyahatin fiyatı, sağlık durumu, iş, fiyat ve kalacak yerin müsaitliği konusunda da endişe duymaktadır.

Ancak YouGov'un araştırması, her beş küresel tüketiciden birinin önümüzdeki 12 ay içinde uluslararası seyahat etmeyi planladığını da gösterdiğinden bu engeller yönetilebilir.

Y kuşağı ve hareket halindeki gezginler en kazançlı segmentler ve gelecek yıl boyunca gezginlerin yüzde 57'si birden fazla seyahate çıkmayı bekliyor.

Eğlence ve seyahat hiçbir yerde ama fakat yukarı gidiyor. İş seyahati YOUGOV araştırmasına göre, halen karışık bir çanta. Bazı şirketler iş seyahati ayak izlerini azaltmaya karar verdi ve Microsoft'un kurucusu Bill Gates

Kasım 2020'de iş seyahatinin pandemi öncesine göre yüzde 50 azalacağını öngördü .

Ancak, iş seyahati ortadan kalkmıyor, sadece dönüşüyor. Gider yönetimi şirketi SAP Concur, iş seyahatlerinin geri döneceğini ve 'Zoom yorgunluğunun' artacağını tahmin ediyor, hatta firmaları çalışanlarının daha sürdürülebilir seyahat etmeleri için seyahat başına daha fazla harcamaya yönlendiriyor.

Ancak gerçekçi olarak, iş seyahati eğlence seyahatinden daha yavaş geri dönecektir.

ABD'ye bakıldığında YouGov, Amerikalıların yarısından fazlasının seyahat etme niyetinde olduğunu ve Amerika'daki görünümün küresel ortalamadan daha olumlu olduğunu buldu. YouGov, ABD'li gezginlerin seyahat kısıtlamalarından diğer bölgelerdeki tüketicilere göre çok daha az ertelediklerini, belki de yerel kısıtlamalarının Avrupa veya APAC'deki kısıtlamalardan daha az kısıtlayıcı olmasından kaynaklandığını söylüyor.

YouGov araştırması ayrıca yolcuları lüks gezginler, bütçe/değerli gezginler, sorumlu gezginler, maceraperest, her şey dahil/paket satın alanlar ve hafta sonu gezginleri dahil olmak üzere çeşitli kategorilere ayırdı.

Lüks gezginler olarak tanımlananların yüzde altmış sekizi, önümüzdeki 12 ay içinde bir yurt içi seyahate çıkmayı planlıyordu ve yüzde 35'i uluslararası seyahat ediyordu - diğer tüm kendi kendilerini tanımlayan grupların en yükseği.

Bütçe gezginleri yurt içinde seyahat etmeye hazır, ancak yüzde 56'sı önümüzdeki 12 ay içinde ABD'de bir seyahate çıkacaklarını söyleyerek uluslararası seyahat etmeye istekli değil, ancak yalnızca yüzde 17'si ülkeyi terk edecek.

Sorumlu ve maceraperest gezginler, seyahat tercihlerinde hemen hemen eşittir. Önümüzdeki 12 ay içinde, sırasıyla yüzde 52 ve yüzde 50, ABD'de seyahat etmeyi planlıyor Sorumlu yolcuların yüzde 28'i uluslararası bir seyahate çıkmayı planlıyor ve maceraperest uçakla seyahat edenlerin yüzde 26'sı uluslararası seyahat etmeyi planlıyor.

Sorumlu gezginler, seyahat pazarının büyüyen bir parçasıdır. YouGov'a göre, araştırma, sorumlu seyahate en çok odaklanan demografinin, genellikle Z Kuşağı'ndan daha fazla harcanabilir gelire sahip olan Y Kuşağı ve X Kuşağı olduğunu açıkça ortaya koyuyor.

YouGov ayrıca araştırmasında, seyahat şirketlerinin konaklamanın mümkün olduğunca sürdürülebilir olmasını sağlayarak sorumlu gezginlerin ihtiyaçlarını karşılama fırsatına sahip olduğunu ve bu gruba pazarlamanın kültürel ve tarihi alanlar, sürdürülebilirlik ve koruma gibi faktörleri dikkate alması gerektiğini belirtti. politikalar, doğal güzellik ve güvenlik.

Son olarak, anket destinasyonların değişen popülaritesine odaklandı. ABD'li gezginler Florida'ya seyahat etmekle biraz daha az ilgilendiler, ancak bir numaralı noktayı korudu. Kanada hala ikinci sıradaydı, ancak ABD'li gezginler arasında ilgi artıyordu. Hawaii üç numaraydı ve New York dört numaraydı ve onu artan ilgi gören Birleşik Krallık izledi. Kaliforniya, İtalya, Avustralya, Arizona ve Paris, Kaliforniya ve Arizona'nın ilgide hafif bir düşüş ve diğerlerinin artmasıyla ilk 10'u tamamladı.