Seyahat Şirketlerinin Yeni Sürdürülebilirlik Taahhütleri

Seyahat endüstrisi, sürdürülebilirlik girişimleri ve taahhütleriyle başı çekiyor. Glasgow Bildirgesi'nin imzalanmasından karbon nötrlüğü hedeflerine ve yeniden ağaçlandırma girişimlerine kadar, neredeyse her seyahat şirketinin bir sürdürülebilirlik planı vardır. Dünya Günü'nü kutlamak için bir şey. Bu listedeki oteller, tur operatörleri, kruvaziyer hatları, destinasyonlar ve diğerleri, bu yıl taahhüt, etki ve taahhütte bulunanlardır.

Seyahat Şirketlerinin Yeni Sürdürülebilirlik Taahhütleri
Her yıl 4.9 milyon lira tek kullanımlık plastik tasarrufu yapmayı bekliyor

Ocak ayından Nisan ayına kadar, havayollarından yolcu gemilerine ve destinasyonlara kadar pek çok şirket, sürdürülebilirlik taahhütlerine ve sektörde gerçek, kalıcı bir değişim yaratma taahhütlerine yenilerini ekledi.

Oteller ve Tatil Köyleri

Expedia Group ile işbirliği içinde oluşturulan UNESCO Sürdürülebilir Seyahat Taahhüdü , bu yılın başlarında Melia Hotels International, THB Hotels, Universal Hotels, Helios Hotels ve Accor Hotels'in Mantra markaları dahil olmak üzere birçok yeni imzacıyı memnuniyetle karşıladı ve taahhütte yer alan mülklerin toplamını bir araya getirdi. 6.000'in üzerine çıktı.

Ocak ayında Outrigger'ın Hawaii mülkleri , enerji verimliliği ve atık ve su tüketimini azaltmanın yanı sıra konukları daha sürdürülebilir seyahat yöntemleri uygulamaya teşvik etmeyi içeren sürdürülebilir iş uygulamaları için Hawaii'nin Yeşil İş Programı tarafından tanındı.

Alohilani Resort Waikiki Beach , Hawaii'de Şubat ayında karbon nötrlüğü taahhüt eden ilk şirket oldu ve bu yıl karbon nötrlük hedeflerinin en az üçte ikisine ulaştı. Ayrıca tesisin kendi Miras Ormanı'na 100.000 ağaç dikmek için Hawaii Mirası Ağaçlandırma girişimiyle birlikte çalışıyor.

Hawaii'de Sürdürülebilirlik, 'Alohilani Resort Waikiki Beach, Hawaii'de gönüllülük

'Alohilani Miras Ormanı'na ağaç dikmek. (fotoğraf 'Alohilani Resort Waikiki Plajı'ndan)

Ek olarak, Club Med bu yıl, Club Med Michès Playa Esmeralda'nın yerel çiftçiler için yerel olarak yapılmış kompost sağlamak için sahilindeki deniz yosununu kompostlama girişimi başlatmasıyla birlikte, tatil köyü odaklı birkaç yeni taahhüt başlattı. Club Med Québec gıda ürünlerinin çoğunu yerel çiftliklerden temin ederken, tesis bu yıl güneş panellerine de yatırım yapacak.

Araba Kiralama ve Demiryolu

Araç kiralama ve demiryolu hizmetleri de bu yıl yeşile dönüyor. Amtrak , 2024 yılına kadar 1990'lardaki 75 lokomotifinin yerini alacak iki yeni lokomotifi piyasaya sürdü. Bu yeni ACL-42 lokomotifleri, hem partikül madde emisyonlarını hem de azot oksit emisyonlarını önemli ölçüde azaltarak bir tren yolculuğunun emisyonlarını azaltıyor. Ayrıca bugün 22 Nisan'da, emisyonları 2030 yılına kadar yüzde 40 oranında azaltmayı taahhüt ettiğini duyurdu .

ABD ve Kanada'da lüks tren gezileri sunan Rocky Mountaineer , atık ve emisyonları azaltmak için çalışıyor. Bunun bir kısmı, 2023 yılına kadar atıklarının 90'ının düzenli depolama alanlarından uzaklaştırılmasını içeriyor.

Araç kiralama şirketi Hertz , Nisan ayında İsveçli elektrikli otomobil üreticisi Polestar ile yeni ortaklığını duyurdu ve filoları için ilkinin bu sonbaharda Kuzey Amerika'da kiralanması beklenen 65.000 elektrikli otomobil satın alması bekleniyor.

Yolcu Hatları

Cruise gemileri de sürdürülebilirlik konusunda büyük dalgalar yaratıyor . Costa'nın en yeni gemisi Costa Toscana , sürdürülebilirlik misyonunun bir parçası olarak tamamen sıvılaştırılmış doğal gaz veya LNG ile çalışıyor. Bu durumda gemi, normal gemi yakıtıyla çalışan benzer bir gemiden daha düşük emisyon üretir.

MSC'nin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan World Europa'nın da LNG ve hibrit güçle çalışması bekleniyor, Cruise Baltic ile ortaklığı ise 2024 yılına kadar Baltık Denizi bölgesindeki her limana kıyı gücü kullanımını getirecek; MSC'nin Southampton, İngiltere ve Rostock-Warnemünde, Almanya'daki limanları bu yıl da kıyı enerjisini yeni kurdu.

Kruvaziyer hatları sürdürülebilir uygulamalara kendini adamıştır

Kruvaziyer hatları sürdürülebilir uygulamalara kendini adamıştır. (Seatrade Cruise ile

Norveç Cruise Line'ın PortMiami dışındaki en yeni terminali, deniz ayısı koruma planları ve kirlilik deşarjını azaltma planları ile birlikte Şubat ayında altın düzeyinde LEED sertifikası aldı.

Hurtigruten , Mart ayı sonlarında, 2030 yılına kadar dünyanın ilk sıfır emisyonlu yolcu gemisini piyasaya süren ilk yolcu gemisi olacağını duyurdu; Bunu gerçekleştirmek için SINTEF ile ortaklık kuruyor.

Carnival Cruise Line, aksi takdirde yasal olarak okyanusa atılacak olan gıda atıklarını azaltmak için filosuna 200'den fazla biyolojik sindirici yerleştirdi. Bir yolcu gemisinde bulunan bu biyo-sindiricilerden on dördü, her hafta 142.000 pound yiyeceği sindirebilir ve geride çok daha küçük bir ürün bırakabilir.

Tur operatörleri

Dünya Çapında Keşfedin , diğer operasyonlarından kaynaklanan emisyonların yanı sıra tüm seyahatleri için karbon emisyon verilerini yayınlayan ilk tur operatörlerinden biridir. Operatör, toplanan verileri kullanarak emisyonlarını azaltmaya başlamayı beklerken, gezginler her tur için etkilerini kolayca görebilirler.

Contiki , Nisan ayı başlarında sürdürülebilirlik çabalarında büyük bir dönüm noktasına ulaştı ve karbon dengeleme önlemleriyle bu yıl karbon nötrlüğüne ulaştığını duyurdu. Ayrıca markanın hayranları için yeni sürdürülebilir seyahat kitleri ve ürünleri piyasaya sürdü.

Hava Yolları

Etihad Havayolları, ortalama bir hava otobüsünden daha az emisyon üreten yeni “Sustainability50” hava otobüsünü yılın başlarında piyasaya sürdü.

Ek olarak, Singapur Havayolları , atık hayvansal yağları ve yemeklik yağları normal havacılık yakıtına karıştıran SAF veya sürdürülebilir havacılık yakıtı için bir yıllık bir deneme programı başlattı. United Airline s, bu yıl farklı bir duruş sergiliyor ve bir SAF yapmak için karbondioksiti ticarileştirmeyi ve başka bir amaca yönelik yatırım yapmayı seçiyor.

Etihad Havayolları, yeni uçaklar, sürdürülebilir hava yolculuğu, Sürdürülebilirlik50

Yeni Etihad Airways'A350-1000 'Sustainability50' Airbus. Etihad Havayolları aracılığıyla

Southwest Airlines , geleceğe karbon nötr bir büyüme planının sürdürülmesini içeren Vision 2045 girişimine katıldı.

Delta Airlines, Ocak ayında tek kullanımlık plastik ürünler yerine geri dönüştürülmüş, yeniden kullanılabilir ve biyolojik olarak parçalanabilen ürünler sunan yeni çevre dostu uçak ürünlerini piyasaya sürdü. Her yıl 4,9 milyon lira tek kullanımlık plastik tasarrufu yapmayı bekliyor.

Hedefler

Son olarak, ama kesinlikle en az değil, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlar, sakinleri ve gezginler için daha sürdürülebilir yerler yaratmak ve bunu gezginlerle iletişim kurmak için çalışıyor. Hatta bazıları sürdürülebilirlik girişimlerini turist vergileri yoluyla finanse ediyor .

Bonaire, resif yenileme, mercan resifleri, sürdürülebilirlik

Bonaire'de resif yenileme. (Robb Leahy aracılığıyla fotoğraf)

Bu yılın başlarında, Alman Ulusal Turizm Ofisi , gezginlerin çevre dostu otellerden destinasyonlara ve cazibe merkezlerine kadar ülkenin sürdürülebilir teklifleri hakkında bilgi edinmeleri için bir mikrosite başlattı.

Ekvador , Ocak ayında Galapagos Takımadaları'nın deniz rezervini yüzde 45 artırdı ve denizin biyolojik çeşitliliğini korumak amacıyla rezervi Panama, Kosta Rika ve Kolombiya okyanuslarına doğru genişletti.

St. Kitts ve Nevis , Şubat ayında adada tek kullanımlık plastikleri yasaklayacağını açıklasa da, bu yasağın ne zaman başlayacağına dair kesin bir tarih yok.

Bonaire, 22 Nisan'da bugün ilk varış noktası taahhüdünü başlattı ve yolculardan adanın güzel doğa harikalarını korumak için sorumlu davranmalarını “ Bonaire Bond ” a almalarını istedi. Adanın kendisi Bonaire Bond taahhüdünü imzalayan her gezgin için Reef Renewal Bonaire'e yatırım yapıyor ve her imza sahibi için her biri yaklaşık 100 bebek mercan besleyen bir mercan ağacı benimsiyor.

Eve daha yakın olan Healdsburg, California , kendisini sürdürülebilir bir seyahat noktası olarak konumlandırıyor. Çevre dostu konaklama ve cazibe merkezleri sunmanın yanı sıra su tüketimini yarı yarıya azalttı ve şu anda neredeyse yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışıyor.