Karnaval, Filo Çapında Biyo-Dijesterlerle Gıda İsrafını Azaltıyor

Dünya Günü'nde çevresel çabalarını vurgulayan Carnival Cruise Line , yalnızca işlenmiş gıda atıklarını yasal olarak boşaltmak amacıyla tüm operasyonlarında biyolojik sindiriciler kullanan ilk büyük yolcu gemisi olduğunu söyledi.

Karnaval, Filo Çapında Biyo-Dijesterlerle Gıda İsrafını Azaltıyor
Biyolojik sindiriciler olmadan aksi takdirde milyonlarca pound işlenmemiş gıda atığı denizcilik yasalarının izin verdiği şekilde yasal olarak okyanusa boşaltılacaktır

Carnival 200'den fazla biyo-sindirici kurdu, böylece 22 Carnival gemisinde artık bunlara sahipler ve Carnival Splendor, 2 Mayıs'ta yeniden başladıktan sonra bir tane alan 23. ve son gemi olacak.

Biyo-sindirici, gıda atıklarını hızlandırılmış bir oranda sıvıya dönüştüren, içine konan gıdanın yüzde 99'unu parçalayarak, geriye sadece ince, silt benzeri bir malzeme bırakan kapalı bir kaptır. Yararlı mikroorganizmaların yanı sıra oksijen ve ılık su kullanarak sindiriciler, bir insan tarafından tüketilebilecek her şeyi işleyebilir.

"Dünya Günü, daha sürdürülebilir bir geleceğe yönelik çabalarımızı tanımak için harika bir fırsat ve gıda atıklarını önemli ölçüde daha çevre dostu hale getirme sürecini bu misyonda büyük bir adımdır." Carnival Cruise Line çevre operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Richard Pruitt dedi.

Bir Renovare Çevre Şirketi olan BioHiTech America, Karnaval filosu için çürütücülerin çoğunu tedarik etti. Yalnızca Mardi Gras'ta 14 sindirici, her hafta yaklaşık 142.000 pound yiyecek atığını işleyebilir. Renovare Çevresel tahminler, yıl sonuna kadar tüm Karnaval filosunda 94 milyon liraya kadar sindirilecek.

Biyolojik sindiriciler olmadan, aksi takdirde milyonlarca pound işlenmemiş gıda atığı, denizcilik yasalarının izin verdiği şekilde yasal olarak okyanusa boşaltılacaktır. Mevcut denizcilik yönetmelikleri, gıda atıklarının işlenmesini gerektirmez ve yalnızca karadan 12 deniz mili içinde denize boşaltılmasını yasaklar, bu da Carnival'ın yeni biyo-sindiricileri kullanma uygulamasını endüstri standardının önüne geçirir.

Çevresel sürdürülebilirlik, Karnaval'da devam eden bir misyondur . Ana şirket Carnival Corp., emisyonların azaltılmasına yardımcı olmak için sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) kullanıyor. Geçen yıl, Mardi Gras, Kuzey Amerika'daki ilk LNG ile çalışan yolcu gemisiydi; iki LNG gemisi daha katılacak - bu sonbaharda Karnaval Kutlaması ve 2023'te Karnaval Yıldönümü.

Ayrıca, 2023 sonbaharında, Karnaval'ın bu yıl içinde açılacak olan dönüştürülmüş F Terminali, PortMiami'de kıyı gücü sağlamak için donatılmış ilklerden biri olacak. LNG, gıda atığı ve kıyı enerjisi girişimlerinin yanı sıra Carnival, şirket merkezinde ve filosunda tek kullanımlık plastiklerin azaltılmasına yönelik agresif programını da sürdürüyor.