Rus Heyeti Türkiye'ye Geliyor

Rus heyeti Türkiye ye uzun zamandır bekleniyordu. Nihayet program yapıldı. Uzmanlara pandemi sürecinde, güvenli sertifika ile turizme verilen hizmetlerin detayları anlatılacak. Belirlenen proğramlar dahilinde 16 ila 19 haziran arasında yapılması planlandığı belirtildi.

Rus Heyeti Türkiye'ye Geliyor
Kemerdeki Türkiye otellerden birinin sahibi Türk şirketi Hotels Reportstan aldığı bir belgeyi TourDom.ru portalıyla paylaştı

Kemer'deki (Türkiye) otellerden birinin sahibi, Türk şirketi Hotels Reports'tan aldığı bir belgeyi TourDom.ru portalıyla paylaştı. Rusya Komite Ziyareti başlıklı dosya, ülkemizden bir delegasyonun kabul programını anlatmaktadır. 16 Haziran sabahı özel uçakla Antalya'ya gelmeli ve Calista Luxury Resort'a giriş yapmalıdır. Maxx Royal Belek Golf Resort, Selectum, Gloria, Land of Legends, Akra gibi birçok otel kompleksinin Türkiye'de kabul edilen Güvenli Turizm programı kriterlerine uygunluğunun denetlenmesi planlanmaktadır.

Ayrıca hastanelerin, acil sağlık servislerinin, PCR testlerinin yapıldığı laboratuvarların muayenesi ve TC Sağlık Bakanlığı temsilcileri ile çalışma toplantıları sağlanacak. Ziyaret 19 Haziran'da sona erecek.  

TourDom.ru'nun editör kadrosuyla Rusya'dan bir heyet kabul programını paylaşan bir kaynağa göre, kompozisyonu ve ziyaretin amacı hakkında resmi bir bilgi yok. Türk gözlemciler, Rostourism temsilcisi de dahil olmak üzere bir grup Rus uzman tarafından daha önce duyurulan tatil köylerinin COVID-19 ile mücadele için alınan önlemler için denetlenmesi hakkında konuşabileceğimizi öne sürüyorlar.

“Önemli misafirlerin gelişine hazırlık, dolaylı olarak Antalya havaalanındaki mevcut duruma göre değerlendirilebilir - normalden daha fazla polis, devlet numaralarına sahip arabalar geliyor. Rusların teftiş etmesi gereken otellerin yöneticileri de önemli bir heyeti kabul etmeye aktif olarak hazırlandıklarını söylüyorlar, "dedi.

Rusya'dan müfettişlerin gelişiyle ilgili bilgiler hakkında yorum yapma talebiyle Calista Luxury Resort ve Maxx Royal'e sorular gönderdi. Henüz bir yanıt alınmadı. Uzmanlar, verilerin doğrulanması durumunda, kontrolün 16 Haziran ile 19 Haziran arasındaki dönemde gerçekleştirileceğini ve olumlu bir sonuç vereceğini, bunun 21 Haziran'dan sonra Türk tatil beldelerine uçuşların yeniden başlatılmasına karar verilirken dikkate alınabileceğini söylüyor.