Seyahat uyarısı Fransız denizaşırı toprakları için kaldırıldı

Robert Koch Enstitüsü bir risk alanı olarak sınıflandırma yıkadı sonra, Dışişleri Bakanlığı artık Guadeloupe, La Réunion ve Martinique seyahat karşı uyarır. Ayrıca Fransız Guyanası ve St.Martin seyahat karşı uyarır. Fransa'nın Brittany ve Korsika bölgeleri için de seyahat uyarısı kaldırılacak.

Seyahat uyarısı Fransız denizaşırı toprakları için kaldırıldı
Seyahat uyarısı Fransız denizaşırı toprakları için kaldırıldı

Ancak, fransa'da ve denizaşırı bölgelerde katı ilk kısıtlamalar yürürlükte kalır. En az 15 Aralık'a kadar, sadece önemli nedenlerden dolayı kendi dairenizi terk edebilirsiniz. Guadeloupe, Martinique, St Martinique, St. Barthélemy ve La Réunion'a seyahat edenlerin, ayrılışta 72 saatten daha eski olmayan negatif bir PCR test sonucunun yanı sıra semptomsuzluk konusunda kendi kendini beyan etmesi de gerekiyor. Şu anda girişten sonra karantinaya alma zorunluluğu bulunmamaktadır, bazı durumlarda Fransız yetkililer ikinci bir testin girişten yedi gün sonra yapılmasını ve konaklamanın ilk haftasında mesafe kurallarına uymak için özel özenin alınmasını önermektedir.

 

Genel olarak, uzun zamandır ilk defa, ajans yeni seyahat uyarılarını daha fazla uyarılarda bulundu. Örneğin Norveç'te, Vestland eyaleti artık bir risk alanı olarak kabul edilmesin. Estonya'da durum farklı. Jageva, Lääne ve Lääne-Viru bölgeleri de artık risk alanları olarak kabul edilmektedir.