Seyahat Uyarısına Rağmen TUI yine Maldivler'e Geziler Teklif Ediyor

27 Ekim'den itibaren grup, teklifine ada ulusunu tekrar dahil edecek. Maldivler, Kanaryalar'dan sonra TUI'nin seyahat uyarısına rağmen programa geri aldığı ikinci destinasyon.

Seyahat Uyarısına Rağmen TUI yine Maldivler'e Geziler Teklif  Ediyor
Seyahat Uyarısına Rağmen TUI yine Maldivler'e Geziler Teklif Ediyor

TUI Almanya patronu Marek Andryszak, bu teklifin Kanarya Adaları'na yönelik tekliflerle ilgili deneyimin bir sonucu olduğunu söylüyor. Binlerce misafir, planladıkları seyahatlerini orada gerçekleştirme fırsatını değerlendirdi ve ayrıca daha fazla sayıda yeni rezervasyon yapıldı. Kanarya Adaları'nda olduğu gibi, Maldivler'deki TUI müşterileri de pandemiden önce rezerve ettikleri seyahatlerine başlama, iptal etme veya yeniden rezervasyon yapma seçeneğine sahiptir.

Maldivler’deki tatiller salgın koşullar altında karmaşık olmayacak. Ülkeye girerken tatilcilerin İngilizce olarak negatif bir Covid-19 testi sunmaları gerekir. Smear, kalkıştan en fazla 72 saat önce alınmış olmalıdır. Dışişleri Bakanlığı seyahat tavsiyesinde, yalnızca bir yaşın altındaki çocuklar sınava girme yükümlülüğünden muaftır. Ayrıca tatilcilerin evlerine döndükten sonra 8 Kasım'dan itibaren karantina altına alınması gerekiyor.

TUI, talep orada diyor

TUI, şirketin Maldivler gezileri hakkında yalnızca çevrimiçi değil, seyahat acentelerinden de birçok soru aldığını söylüyor. Andryszak, "Bağımsız bungalovlara sahip geniş tatil köyleri çok fazla mahremiyet ve mesafe kurallarına uyma fırsatı sunuyor. Bu nedenle, seyahat uyarısına rağmen Maldivleri Lufthansa ile birlikte yeniden sunmaya karar verdik" diyor Andryszak.

Seyahat uyarısına rağmen tekliflerle bir sonraki destinasyon olarak Maldivler'i seçmenin bir nedeni muhtemelen TUI'nin iki Riu oteli ve bir Robinson Club'a sahip olmasıdır. Bu nedenle kış işinin başarısızlığı pahalı olacaktır. Organizatör, sitedeki TUI otel teklifinin yüzde 80'inin açık olduğunu duyurdu.

Daha uzun mesafeli teklifler planlanıyor

Paket turlar, Salı ve Cumartesi günleri Frankfurt'tan Lufthansa direkt uçuşları ile gerçekleştirilmektedir. Düsseldorf, Münih, Hamburg ve Berlin'den besleyici uçuşlar var. Andryszak, TUI ayrıca "tatilcilere kış aylarında ek seçenekler sunmak için programa daha fazla uzun mesafe seyahat destinasyonu dahil etmek için kısa vadeli seçenekleri" de inceliyor.