Unwto Kırsal Turizmin Teşvik Edilmesini Destekliyor

UNWTO, tanınmış kültürel ve doğal varlıklara, koruma ve tanıtma ve topluma sahip kırsal turizm destinasyonlarının seçkin örneklerini tanıyan “En İyi Turizm Köyleri” girişimini sundu. UNWTO, gelecekteki işbirlikleri için bir yol haritası hazırlamak üzere Turismo de Tenerife'den (SPET) bir heyeti memnuniyetle karşıladı.

Unwto Kırsal Turizmin Teşvik Edilmesini Destekliyor
Tenerife yürüyüş tırmanma bisiklet rotaları ve sörf gibi spor turizminden astroturizm ve gastroturizme kadar çok çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır

Ülkelerin alt yapısı sağlam destinasyonları hazırladıkları planlarla beraber, unwto ya sunum yapabilmekte. Konuya bahsi geçen anlamda, ülkemizin henüz destinasyonu belli olan bir projesi bulunmamakta. Buna karşılık, dünya ülkelerinde fark edilenin aksine fazlaca artılarımız bulunmakta.

Kanarya Adaları'ndan biri olan Tenerife, yalnızca 2021'de 2,7 milyon turisti ağırlayan Avrupa'nın en popüler destinasyonlarından biridir. Destinasyon önemli bir turistik potansiyele sahiptir ve sektörünü UNWTO'nun değerleri ve öncelikleri doğrultusunda geliştirmeyi hedeflemektedir.

Bağlı Üye SPET'in UNWTO genel merkezine yaptığı resmi ziyaret, Bağlı Üyeler için hali hazırda mevcut olan kaynakların faydalarını netleştirme, etkinliklerin hazırlanmasında kurumsal işbirliğini tartışma fırsatı sağladı.

Tartışılan konular arasında Turismo de Tenerife, 2024 için planlanan “Küresel Zirve Turismo” planlarını sunarken, UNWTO, tanınmış kültürel ve doğal varlıklara, koruma ve tanıtma ve topluma sahip kırsal turizm destinasyonlarının seçkin örneklerini tanıyan “En İyi Turizm Köyleri” girişimini sundu. Tenerife'nin katılımını teşvik etmek için temel değerler, ürünler ve yaşam tarzı.

Tenerife, yürüyüş, tırmanma, bisiklet rotaları ve sörf gibi spor turizminden astroturizm ve gastroturizme kadar çok çeşitli cazibe merkezleri sunmaktadır.

SPET Hakkında - TURISMO DE TENERİFE

SPET - TURISMO DE TENERIFE, ana faaliyetini Tenerife adasında turizmin tanıtımına yönelik eylemlerin gerçekleştirilmesine adamıştır. Böylece ada içinde kalitemizi, rekabet gücümüzü ve turizm destinasyonu olarak sürdürülebilirliğimizi artırmayı hedefleyen üç alanda çalışmaktadır. Diğer kurum ve kuruluşlarla iyileştirme çalışmalarını koordine etmekte.  Olgunluk dönemlerine ulaşmış stratejik ilgi alanlarını harekete geçirmekte. Potansiyelimiz ve müşterilerimizin talebi doğrultusunda turistik ürünlerin yaratılması ve dinamizasyonu için çalışırız.