Ülkelerin Güncellenmiş Seyahat Haritası Yeşil, Turuncu, Kırmızı

Hükümet, sağlık durumuna bağlı olarak düzenli olarak değiştirmeyi planladığı yeşil, turuncu ve kırmızı ülkelerin bir listesini oluşturdu. Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Lemoyne tarafından açıklanan bu sınıflandırma 9 Haziran'da yürürlüğe girdi ve üç kez güncellendi. Hatırlanması gerekenler

Ülkelerin Güncellenmiş Seyahat Haritası Yeşil, Turuncu, Kırmızı
Ancak kırmızı bir ülkeye seyahat etmeniz tavsiye edilmez dedi

Yeşil ülkeler

Bunlar virüsün aktif olarak dolaşımda olmadığı ülkeler. Ve endişe verici bir varyant tanımlanmadı. Bu nedenle Fransa, dönüşte zorunlu bir neden veya karantina gerektirmez (aşağıdaki formaliteler ve kısıtlamaların özet tablosuna bakın).

Yeşil ülkelerin listesi:Avrupa bölgesi, Arnavutluk, Suudi Arabistan, Avustralya, Bosna, Kanada, Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, İsrail, Japonya, Kosova, Lübnan, Kuzey Makedonya, Karadağ, Yeni Zelanda, Sırbistan, Singapur, Tayvan, Vanuatu. Not: Bahsedilen Avrupa bölgesi dışındaki ülkelerin çoğu şu anda Fransız gezginlere kapalıdır.

Turuncu ülkeler

Quai d'Orsay'a göre, Coronavirüsün dolaşımı orada aktif, ancak kontrollü oranlarda, "endişe verici varyantların yayılması olmadan". Eğer aşılanırlarsa, bu turuncu ülkelere seyahat edenlerin oraya gitmek için zorlayıcı bir nedene ihtiyaçları yoktur ve Fransa'ya döndüklerinde kendilerini tecrit etmeye tabi tutulmazlar.

Turuncu ülkelerin kapsamı: “yeşil” ve “kırmızı” ülkeler hariç tüm ülkeler.

kırmızı ülkeler

Bu ülkelerde, Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı "virüsün aktif dolaşımından" ve "endişe verici varyantların varlığından" rahatsız. Bu nedenle hükümet, kırmızı olarak sınıflandırılan bölgelere seyahat etmemenizi şiddetle tavsiye ediyor. Aynı zamanda, tüm "zorlayıcı nedenler"e gidip geri dönmelerini de dayatmaktadır.

Kırmızı ülkelerin listesi: Afganistan, Güney Afrika, Arjantin, Bahreyn, Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Şili, Kolombiya, Kosta Rika, Küba, Hindistan, Endonezya, Maldivler, Mozambik, Namibya, Nepal, Umman, Pakistan, Paraguay, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Rusya, Seyşeller , Surinam, Tunus, Uruguay, Zambiya .

17 Temmuz'da yeni resim

Fransa tarafından belirlenen bu renk kodunun ötesinde, Fransız gezginlerin yabancı ülkelerin giriş formalitelerine (test, kendi kendine izolasyon, karantina vb.)

Not: Avrupa İlaç Ajansı (Pfizer, Moderna, AstraZeneca veya Janssen) tarafından tanınan eksiksiz bir aşılama programından yararlanan yolcular üzerindeki kısıtlamalar, menşe ülkeye bakılmaksızın 17 Temmuz Cumartesi gününden itibaren kaldırılmıştır. Örneğin, tabloda gösterildiği gibi ( eski tablonun yerini alan ) kırmızı bir ülkeden dönerken artık zorlayıcı nedenler, testler ve kendi kendine izolasyon yok . Hükümet, 17 Temmuz tarihli bir açıklamada, "Ancak, kırmızı bir ülkeye seyahat etmeniz tavsiye edilmez" dedi.