Yeni Seyahat Danışmanlığı Kaliforniyalılara 120 Mil Mesafede Kalmalarını Söylüyor

Washington'da günün olayları, D.C. her şeyi gölgede iken, 6 Ocak da Kaliforniya Halk Sağlığı Bölümü yeni bir seyahat danışma serbest bırakılması hakkında getirdi, hem sakinleri ve yabancıların hareketlerini kısıtlayarak COVID-19 sürekli yayılmasını engellemeyi amaçlayan. Kaliforniya zaten önemli bir merkez üssü olan, ülkeyi ezmek için tehdit ediyor mevcut dalgalanma ortasında, devlet kendi sınırlarına girmesini yeni enfeksiyon kaynakları önlemek için adımlar atıyor. Ama, aynı zamanda eyalet içi seyahat "California içinde toplum yayılmasını şiddetlendirmek" endişeleri vardır, özellikle verilen yeni, son derece geçirimli varyant (B117 olarak da bilinir) ilk İngiltere'de tespit edilmiştir zaten Kaliforniya içinde bulunmuştur.

Yeni Seyahat Danışmanlığı Kaliforniyalılara 120 Mil Mesafede Kalmalarını Söylüyor
Yeni Seyahat Danışmanlığı Kaliforniyalılara 120 Mil Mesafede Kalmalarını Söylüyor

Yeni seyahat danışmanlığı, Kaliforniyalılara evden 120 mil daha uzağa götürecek gereksiz seyahatlerden kaçınmalarını emrediyor. Yeni kılavuz aynı zamanda diğer eyaletlerden veya ülkelerden gelen yolcuların gerekli olmayan amaçlar (yani turizm veya rekreasyon) için Kaliforniya'ya gelmelerini şiddetle engeller ve Golden State'e giren veya ülkelerine dönenlere 10 günlük, seyahat sonrası karantina uygular.

6 Ocak da Amerika'nın bugüne kadar 3.856 de salgın ölümlerin en yüksek sayıda kaydettiği gündü, Deadline bildirdi. Aynı gün, California tek başına 35.385 yeni vaka ve 583 COVID ile ilgili ölümler (sadece 31 Aralık's 585 tüm zamanların en yüksek utangaç), onun online izci aracınagöre yaşadı.

Aralık abd'de şimdiye kadar salgının en ölümcül ay iken, Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr Anthony Fauci dün NPR bu koşullar tatil toplantıları sonrasında daha kötü almak olasıdır söyledi. "Seyahat gerektiren olayların çoğunu takip eden dalgalanmalar ve... insanlar, bilirsin, anlaşılır bir şekilde sosyal bir ortamda bir araya geliyorlar. Bu yüzden de Ocak ayına girdikçe işlerin daha da kötüye olacağına inanıyoruz." dedi.