Üçüncü Taraf Otel İşletmelerinde Misafir Memnuniyeti Düşüyor

JD Power: En büyük üçüncü taraf yönetim şirketleri tarafından işletilen oteller arasında misafir memnuniyeti düşüyor. En büyük üçüncü taraf yönetim şirketleri tarafından işletilen markalı otellerle misafir memnuniyeti, Wi-Fi, havuzlar ve fitness merkezleri gibi olanaklar için misafir memnuniyetinin sabit kaldığını tespit ediyor.

Üçüncü Taraf Otel İşletmelerinde Misafir Memnuniyeti Düşüyor
konuklar bu değişikliklere genellikle olumsuz tepki verdiler Misafir memnuniyetindeki düşüşün nedeni yiyecek-içecek ve personel servisidir

Otel operatörleri, pandemi boyunca azalan talebe uyum sağladıkça personel ve hizmetleri azalttı. 8 Eylül'de yayınlanan JD Power 2021 Kuzey Amerika Üçüncü Taraf Otel Yönetimi Konuk Memnuniyeti Kıyaslaması'na göre, en iyi üçüncü taraf yönetim şirketleri tarafından işletilen markalı otellerde düşük konaklama memnuniyetinin kanıtladığı gibi, konuklar bu değişikliklere genellikle olumsuz tepki verdiler. Misafir memnuniyetindeki düşüşün nedeni, yiyecek-içecek ve personel servisidir.

JD Power'da misafirperverlik uygulama lideri Andrea Stokes, “ Otel talebi arttıkça, konuklar sadece bir arzuyu değil, aynı zamanda marka standartlarına geri dönüş beklentisini de ifade ediyorlar ” dedi . “ Devam eden eyalet ve yerel kısıtlamaların ve işgücü kıtlığının mevcudiyetinde bu, yönetim şirketleri için bir zorluk olabilir. Pandeminin en kötüsünden çıktığımız için, üçüncü taraf operatörler, personelin konuk hizmetinden ödün vermeden bu zorlukların üstesinden gelebilmesini sağlamak için konuk geri bildirimlerini politikalara ve eğitime dahil etme fırsatına sahiptir. ”

En büyük üçüncü taraf yönetim şirketleri tarafından işletilen markalı otellerle misafir memnuniyetini değerlendiren kıyaslama, Wi-Fi, havuzlar ve fitness merkezleri gibi olanaklar için misafir memnuniyetinin sabit kaldığını tespit ediyor. Paranın karşılığına ilişkin algılar da 2020'de yayınlanan pandemi öncesi kıyaslamayla karşılaştırıldığında değişmedi.

2021 kriteri altı faktörden oluşur (alfabetik sırayla): varış/ayrılış; maliyet ve ücretler; yiyecek ve içecek; misafir odası; otel tesisleri hizmetler ve olanaklar. Karşılaştırma, yönetim altında 14.000'den fazla odaya sahip üçüncü taraf operatörleri içeriyor ve Mayıs 2020'den Haziran 2021'e kadar markalı otel konaklamaları için 3.085 misafir yanıtına dayanıyor.

Benchmark sıralaması

Atrium Hospitality, 863 puanla (1.000 puanlık bir ölçekte) genel müşteri memnuniyetinde en yüksek sırada yer almaktadır. Atrium özellikle yiyecek ve içecek faktörlerinde iyi performans gösterir; hizmetler ve olanaklar; otel tesisleri; ve maliyet ve ücretler. White Lodging (858) ikinci sırada ve Crestline Hotels & Resorts (855) üçüncü sırada yer alıyor.