Turizmi Yeniden Düşünmek Unwto

Sektör, 2022 Dünya Turizm Günü'nü Kutlamaya Hazırlanıyor. Endonezya Cumhuriyeti ev sahipliği yapmaya hazırlanmakta. Halkın ve ülkelerin desteğine odaklanmış durumda. Tüm bölgelerin dahil olduğu kutlamaların odağında Endenozya var. Sektörün her kesiminin yıllık kutlamaların aktif bir parçası olmaya davet edildiği, 2022 Dünya Turizm Günü için geri sayım devam ediyor.

Turizmi Yeniden Düşünmek Unwto
şirketlere ve hükümetlere kadar herkesi ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı yeniden düşünmeye davet

“Rethink Tourism”:' Turizmi Yeniden Düşünmek ' temasıyla, Uluslararası Kutlama Günü bu yıl, hem büyüklük hem de uygunluk açısından sektörün büyümesini yeniden tasavvur etmeye odaklanacak.

Onun ana teması. Resmi güne (27 Eylül) Endonezya Cumhuriyeti ev sahipliği yapacak. Ancak tüm UNWTO Üye Devletlerinin yanı sıra özel sektörden üye olmayanlar ve paydaşlar.

Turizm günü tanıtmanın yanı sıra kendi kutlamalarına ev sahipliği yapmaya davet ediliyor.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili şunları söyledi: “Turizmin potansiyeli çok büyük ve bunun tam olarak gerçekleştirildiğinden emin olmak için ortak bir sorumluluğumuz var.

2022 Dünya Turizm Günü'nde UNWTO, turizm çalışanlarından turistlere, küçük işletmelere, büyük şirketlere ve hükümetlere kadar herkesi ne yaptığımızı ve nasıl yaptığımızı yeniden düşünmeye ve yeniden düşünmeye çağırıyor.”

Dünya Turizm Günü, 1980 yılından bu yana her yıl 27 Eylül'de düzenleniyor. Tarih,1970 yılında Örgüt Tüzüğü'nün kabul edilmesinin yıldönümü ve beş yıl sonra UNWTO'nun kurulmasının önünü açıyor.

Dünya kamoyunundesteğini alma konusunda kararlı görünüyor. Turizmin geleceği için şart olduğu belirtilmekte.