Sürdürülebilir Turizm Projeleri

Mallorca şu anda 80 üst düzey turizm şirketinden oluşan kuruluşun bir parçası olan iki destinasyondan biri.Mallorca, sürdürülebilir turizm projeleri geliştirmek için Green & Human ile iş birliği yapıyor. Mallorca, turizm stratejisinin temel direklerinden biri olan sürdürülebilirlik konusundaki lider durumda. Green & Human ile endüstri acentelerinin becerilerini çevresel, sosyal ve ekonomik bir bakış açısıyla geliştirmek için, çalışmak üzere yaptığı bir anlaşma yoluyla pekiştiriyor.

Sürdürülebilir Turizm Projeleri
Adanın tek bir ülke haline gelmesini sağlayan bir eylem protokolü imzaladı

Mallorca Belediyesi, turizm destinasyonlarının çevresel, sosyal ve ekonomik açıdan daha rekabetçi modellere dönüşümünü hızlandırmak amacıyla kar amacı gütmeyen bir dernek olan Green & Human ile birlikte ortak bir strateji üzerinde çalışıyor . Ortak projelerin geliştirilmesi, uyum için bir referans olarak 2030 Gündeminin Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini (SDG'ler) takip edecektir.

Her iki taraf da sürdürülebilirliği temel bir dayanak olarak sunan bir turizm modelini teşvik etme ortak hedefine ulaşmak için üç ana alanın geliştirilmesinde işbirliği yapacak. İlk önceliklerden biri, 17 Birleşmiş Milletler SDG'si ile uyumlu sürdürülebilirlik çerçevelerine geçiş yapan şirketlerin ve destinasyonların önemini teşvik etmektir. Bu, sürdürülebilirlik yetkinliklerinin gelişimini teşvik etmek için deneyim paylaşımını ve ağ oluşturmayı teşvik ederek elde edilir.

İttifakı resmileştirdikten sonra, adanın turizm tanıtım ve planlama kurumu olan Mallorca Konseyi'nin Conseller de Transició, Turisme i Esports'u Andreu Serra ve Green & Human başkanı Ginés Martínez, adanın tek bir ülke haline gelmesini sağlayan bir eylem protokolü imzaladı. Tenerife ile birlikte bu sürdürülebilirliği teşvik eden oluşumun bir parçası olan iki destinasyondan biri.

Green & Human, hepsi aynı amaca sahip çok çeşitli turizm sektörü şirketlerini temsil etmektedir: daha kaliteli ve sorumlu turizmi çekmeyi amaçlayan girişimlere dönüşüm ve yatırım yapmak. Green & Human üyeleri arasında Jumbo Touris, Hyatt Leisure Group ve Viajes El Corte Inglés bulunmaktadır. Üyeler, "üç değişim kolu" konusunda ek kaynaklardan ve araçlardan yararlanır: sürdürülebilirlik agorası, proje merkezi ve şirketlerin veya destinasyonların sürdürülebilir dönüşüm çabalarını tanınır kılmak için oluşturulmuş bir formül olan Biyosfer Sertifikasyonu.

Green & Human ayrıca üyelerine sürdürülebilir turizm destinasyonlarının yaygınlaştırılması için sürdürülebilir projeler ve kamu finansmanı, yatırımın desteklenmesi ve teşviki, sponsorluklar ve özel şirketler, kamu kurumları, vakıflar, dernekler ve yönetim şirketlerinin işbirlikleri hakkında tavsiyelerde bulunur.