Seyahat Acenteleri Amerika’da, TV Reklamlarıyla Devleşiyor

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki seyahat acenteleri, Expedia ve özel konaklama Airbnb Gaiden gibi TV reklamlarıyla hararetli bir şekilde mücadele ediyor.

Seyahat Acenteleri Amerika’da, TV Reklamlarıyla Devleşiyor
Tabii ki ABD TV reklam harcamaları her şirketin pazarlama stratejisinin sadece bir kesitidir

Dünyanın önde gelen çevrimiçi seyahat acenteleri Airbnb ve Expedia, Amerika Birleşik Devletleri'nde televizyonda benzeri görülmemiş büyüklükte bir reklam kampanyası yürütüyor. Y kuşağı televizyondan uzaklaşma eğilimindedir, ancak televizyon marka reklamcılığında kilit medyalardan biri olmaya devam etmektedir.

Google arama reklamcılığına olan bağımlılığını azaltacağını açıklayan Airbnb, 2021'de şimdiye kadar ABD televizyon reklamcılığına tahmini 29,4 milyon dolar yatırdı. Bu miktar şu anda çevrimiçi seyahat acenteleri (OTA) arasında en büyüğüdür.

TV analiz şirketi iSpot.tv'den alınan istatistiksel verilere göre, 3 Haziran itibariyle Airbee'nin TV reklam tutarı, sonunda Expedia'nın yatırımından (23,1 milyon dolar, yaklaşık 2,541 milyon dolar) 6 milyon dolara (yaklaşık 6 milyon dolar) yükseldi. yaklaşık 660 milyon yen). Detaylı sayılar aşağıdaki gibidir.

Airbnb ve Expedia (Expedia Group değil, bağımsız bir marka olarak) en az son beş yılda en büyük reklam kampanyalarını duyurdu. Airbnb'nin reklam atağı Şubat ayının sonunda başladı ve Expedia yaklaşık bir ay sonra taşınmaya başladı.

Ancak, 2021 ABD TV reklamveren sıralamasına göre, Group Expedia  şu anda ilk beş markanın üçünü oluşturuyor. Expedia'ya ek olarak, Hotels.com (9.7 milyon dolar, yaklaşık 1.067 milyon yen) ve Airbnb'nin rakip kiralık tatil evi "Barbo" (9,5 milyon dolar, yaklaşık 1.045 milyon yen) yer aldı. ), Toplam 42.3 milyon dolar (yaklaşık olarak) olarak gerçekleşti. 4.653 milyon yen), bir numaralı Airbnb'yi çok aşıyor.

Öte yandan ABD pazarına odaklanma ve özellikle kısa süreli kiralık mülkleri (özel konaklama) ekleme politikasına sahip Booking.com bu sıralamada yer almadı. Ancak kardeş şirket Priceline (11.4 milyon dolar, yaklaşık 1.254 milyon yen) üçüncü oldu.

Tabii ki, ABD TV reklam harcamaları her şirketin pazarlama stratejisinin sadece bir kesitidir. Tüm dünyaya bakarsanız, farklı bir şey görürsünüz ve çevrimiçi video ve arama motoru pazarlaması bu sayıya dahil değildir.

Aşağıda, en yüksek reklam maliyetine sahip ilk üç reklam yer almaktadır.

  1. sıra: Expedia'nın Rashida Jones reklamı "Artık kendin için endişelenme". Reklam maliyetleri 11.9 milyon dolar (yaklaşık 1.309 milyon yen).
  2. sıra: Hotels.com, Stephanie Beatriz'i kullanıyor. Rezervasyon yaptığınız oteli iptal etme temalı "Sorgulama". 7.8 milyon dolar (yaklaşık 858 milyon yen).
  3. sıra: Airbnb, David Bowie'nin ünlü uzay uçuşu şarkısı "Space Odity"yi kullanarak "olağanüstü deneyime" hitap ediyor. 6.6 milyon dolar (yaklaşık 726 milyon yen).

* Dolar-yen dönüşümü, Travel Voice yazı işleri departmanı tarafından dolar başına 110 yen olarak hesaplanmıştır.

* Bu makale, ABD / turizm haber medyası "skift" den alınmış, Travel Voice editoryal departmanı tarafından şirketle işbirliği içinde Japoncaya çevrilmiş ve düzenlenmiş İngilizce bir makaledir . İçerik, İngilizce makalenin 17 Mayıs 2021 tarihli yayınına dayanmaktadır.