Satınalma Dünyasında Dijitalleşme

Piyasalarda  kendisine“ kalite marka” standartlarını ilke edinerek meslek sıralamalarında, “corona” dönemi içerisinde asli sorumluluk duygusu ile kendisine yer bulmuştur. Bundan sonraki süreçte; deneyim kaabiliyet, profesyonellik satınalma dünyasında, hatanın asla kabullenilmeyeceği, dijital dünyada satınalma departmanlarının mesleki olarak yerini almıştır.

Satınalma Dünyasında Dijitalleşme
OSMED Yön.Kur. Başkanı Murat ARINCI

Satınalma Dünyasında Dijitalleşme

Sevgili dostlar

Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneğimiz aktif  Türkiye’nin altın markası olarak, satınalma sahasında turizm sektörü için büyük bir değişim  içerisine giriyor.

Hava durumuna bakıp giyinmek gibi gelecekte tespitlerin ve tedbirlerin yoğun olacağı bir döneme doğru ilerliyoruz. 

Başarılı olmak ve bizden sonra  gelenlerin önünü açmak istiyorsak ;şimdiden alt kadroları hazırlamamız kaçınılmazdır.

OSMED ile ilklerin ve liderliğin çatısı altında buluşarak tedbir almanın tam zamanı diyoruz...

Bu sebeple size ve sevdiklerinize bu büyük vizyonu ve geleceği göstermek istediğimiz bir sunum hazırladık.

Yaklaşık bir saat sürecek  olan bu sunumu seyretmenizi canı gönülden rica ediyorum. Sonrasında telefon ile ortak hareket planı oluşturup oluşturmayacağımızı konuşalım, kim bilir belki de birlikte güzel projelere imza atabiliriz...

Türkiye otel satınalma müdürleri eğitim derneği olarak yapmış olduğumuz analiz çalışmalarında, sistem içindeki satınalma departmanları, hizmet verdikleri çoklu alımlar ve alanların dijital dünyayla  tanıştığına artık şahidiz.

“Satınalma” departmanları; turizm sektörü içerisinde, konsepti yüksek tesislerdir ve bunlar içerisinde, Satınalma ayrıcalığı sağlarken, öncelikli yüksek bütçe alımları da sağlayacaktır.

Önemli satınalma hareketlilikleri artık eski manuel düzende! Dosya teklif sistemleri bitmiştir. Hala devam etmekte olan satınalma birimleri kendisine uygun, “Dijital” bir sitemde yer aramaktadır.

Realizm görüşünü temel alıp sistemde dosya altını imzalayarak kısa bir dokunuş ile her şeyi tamamlamayı hedef ediniyoruz. satınalma teklif beyan uygulaması artık bitmiştir.

Büyüklüğü, faaliyet sektörü ve dijital olgunluk seviyesi ne olursa olsun, süreçlerin dijitalleştirilmesi, Satınalma departmanlarının organizasyonların sadeleştirilmesinden sonra dijital Satınalma’ da  piyasanın fiyat politikasını filtreleme önceliği yavaş yavaş oturmaya başladı.

Yetenek yönetimi ve tedarikçi iş birliği ise, önem sıralamasında bir sonraki adımda, yer alarak sistem üzerinden kendisini süreklilik adına yenileyecektir.

Türkiye’deki satınalma müdürleri eğitim derneği olarak, tüm satınalma departmanları  için süreçlerin dijitalleştirilmesi ve tedarikçi iş birliğinin güçlendirilmesinden önce süreç bazında özelleştirilmiş, sürdürülebilir ve entegre bir tedarik zincirine sahip olmak öncelik olarak hedefimizdir.

Piyasalarda  kendisine“ kalite marka” standartlarını ilke edinerek meslek sıralamalarında, “corona” dönemi içerisinde asli sorumluluk duygusu ile kendisine yer bulmuştur.

Bundan sonraki süreçte; deneyim kaabiliyet, profesyonellik satınalma dünyasında, hatanın asla kabullenilmeyeceği, dijital dünyada satınalma departmanlarının mesleki olarak yerini almıştır.

Mesleki sıralamada; misyon ve vizyon  olarak yerini en ön saflarda, “SATINALMA” dünyasının lider  Temsilci olan “OSMED”in özen gösterdiği eğitim çizgisinden ödün vermeden yer alacağından emin olabilirsiniz...

saygılarımla...