Pandeminin başından beri Amerika’da ilk ücretli seyahat onay aldı

Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), Celebrity Cruises'un uçaktaki ücretli yolcularla yelken açmak için onay alan ilk kruvaziyer hattı olmasına izin vereceğini duyurdu.

Pandeminin başından beri Amerika’da ilk ücretli seyahat onay aldı
Pandeminin başından beri Amerika da ilk ücretli seyahat onay aldı

Kruvaziyer hattının Celebrity Edge gemisi 26 Haziran'da Fort Lauderdale'den kalkacak ve yolcuları Karayipler üzerinden yedi gecelik ücretli bir yolculuğa götürecek. Kaptan Kate McCue, ilk Amerikalı kadın kaptan, filoyu tekrar faaliyete alma onuruna sahip olacak.

CDC'nin gerektirdiği test yelkenlerini atlamak için -Royal Caribbean International Salı günü deneme yolculuğu için onaylandı. Celebrity, yolcuların yüzde 95'inin ve mürettebat üyelerinin yüzde 95'inin aşı olması gerektiği görevini yerine getirecek.

"Son 15 aydır arkadaşlarla ve sevdiklerimizle dünyayı görme konusundaki sohbetlerimize 'bir gün' ifadesi eşlik etti. O günün geldiğini söylemekten gurur ve heyecan duyuyorum," diyor Ünlü CEO Lisa Lutoff-Perlo.

Lutoff-Perlo şöyle devam etti: "Seyahatin gücü, kültürler, manzaralar ve hayatımıza daha fazla neşe ve yenilenmiş enerji getiren deneyimlerle bağlantı kurarken ruhlarımızı iyileştirmenin bir yoluna sahiptir." "Hiçbir şey de denizde bu deneyimlerle karşılaştırılamaz ve şimdi bu yolculukların harikası geri dönüyor."

Kruvaziyer hattının sözcüsü Susan Lomax, Celebrity'nin mürettebat üyelerinin yüzde 100'üne ve 16 yaşın üzerindeki tüm yolculara uçağa binmeden en az iki hafta önce tam aşı yaptırmalarını gerektireceğini ve gereksinimlerin Ağustos ayından itibaren 12 yaş ve üzeri tüm yolculara genişletileceğini söyledi.

CDC'nin yetkilerini yerine getirmek için kruvaziyer hattı, tam olarak aşılanmamış 16 yaşın altındaki yüzde beş kapasite yolcuya ulaştığında aşılanmamış yolculara bilet satışını durduracaktır.

"ABD'den seyir geri döndü!" Royal Caribbean Group CEO'su Richard D. Fain dedi ki. "ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ve diğer hükümet yetkilileri, Sağlıklı Yelken Paneli ve endüstri ortaklarımızla aylarca çalıştıktan sonra, kruvaziyer severlere tekrar seyir harikalarının tadını çıkarma şansı sunabiliriz."