Çin'in OTA'ları ve otel grupları Yenilikçi Otel markaları başlatıyor

Çin de sürekli değişen ve artan taleplerin arge çalışmalarına yatırım yapılmakta. Şimdi ise taleplerin yeniliklerini başlatıyor. Çin'in OTA'ları ve otel grupları, çeşitli talepleri karşılamak için, daha fazla otel markası açmayı icraata geçiriyor.

Çin'in OTA'ları ve otel grupları Yenilikçi Otel markaları başlatıyor
Marka birinci ve ikinci kademe şehirlerdeki büyük mülkleri ve alt kademe şehirlerdeki elverişli konumlardaki mülkleri hedefliyor

Yeni alanlardaki rekabet ve iş stratejilerindeki değişiklikler, yeni markaların lansmanını hızlandırıyor. 2021'in ilk dört ayında, Çin'de her biri kendine özgü konumlandırmaya sahip 10 yeni otel markası piyasaya sürüldü.

22 Nisan'da , Hong Kong'da listelenen çevrimiçi seyahat şirketi Tongcheng-Elong'un bir otel yönetim birimi olan Elong Hotel , 22 Nisan'da Şangay'da ilk kez sahneye çıktı.

Elong Hotel'in CEO'su Zongsheng Zhong, Elong Hotel'in 2021'de dört ila altı otel markası başlatacağını söyledi. Elong Hotel, dört markası için 62 mülk kaydetti, bunların çoğu doğu, güney ve güneydeki alt düzey şehirlerde franchise otellerdir. merkezi Çin.

Aynı gün, BTG Homeinns Hotels Group, Şangay, Nanjing ve diğerlerinde halihazırda emlak indirmiş olan ve üç yıl içinde 100 otele genişletilecek olan Wassim markasını lanse etti.

Wassim, zincir otellerin, mevcut butik ve yıldız puanlı otellerin ve bağımsız olarak tasarlanmış ve yeni inşa edilmiş otellerin dönüşümüne odaklanan bir üst orta ölçekli seçkin hizmet markası olarak konumlandırılmıştır. Marka, birinci ve ikinci kademe şehirlerdeki büyük mülkleri ve alt kademe şehirlerdeki elverişli konumlardaki mülkleri hedefliyor.

23 Nisan'da, Şanghay merkezli devlete ait otelcilik devi Jinjiang International, doğa ve mutluluk odaklı Eeril Hotel markasını piyasaya sürdü.

Bir endüstri analistine göre, bu yıl Ocak-Nisan aylarında piyasaya sürülen 10 marka farklı temaları ve seviyeleri kapsıyor ve pazardaki homojenizasyon rekabetinin baskısını temelden azaltabilir.

Yeni markaların sürekli büyümesi

Çin seyahat medyası Metime'ye göre, Çinli otel grupları 2019'da 12, 2020'de 12 ve bu yıl şimdiye kadar 10 yeni marka başlatarak yukarı doğru bir eğri gösterdi. Tüm sektörün ciddi bir şekilde Covid-19 tarafından vurulduğu 2020 yılında bile, yeni otel markalarının ortaya çıkışı yavaşlamadı. Bu yıl, ilk dört ayda piyasaya sürülen markaların otel sektörünün potansiyelini yansıtan geçen yılın toplam sayısını neredeyse yakalamasıyla hızlanıyor.

2019'dan beri orta ölçekli ve lüks markalar popülerlik kazandı. Bu segmentlere daha fazla dikkat çekildi.

Neden şimdi daha fazla marka?

Çin'in yurt içi seyahat pazarının ve tüketici güveninin canlanmasıyla birlikte, otellere olan talep de artıyor ve bu da yeni markalar için fırsatlara işaret ediyor. Yeni alanlardaki rekabet ve iş stratejilerindeki değişiklikler de yeni markaların ortaya çıkışını katalize ediyor.

Pandemi sonrası çağda, tüketici arzusu giderek çeşitlenir ve karmaşıklaşır. Otel grupları arasındaki rekabet artık sadece otel segmentleri değil, kentsel mikro konaklama, doğa ve sağlık, temalı sosyal ağlar gibi yeni ve mikro niş pazarlarla ilgilidir. Ortaya çıkan bu ihtiyaçları karşılamak için otel gruplarının yenilik yapması ve lansman yapması gerekir. yeni markalar.

Dış pazar ihtiyaçlarının yanı sıra, otel grupları da yeni markaların lansmanını hızlandıran uzun vadeli gelişim için çabalıyor. 

Otel grupları, dikey ve koordineli bir gelişme arıyor ve endüstriyel zincirin arz ve talep yönlerini daha da entegre ediyor. Bu, marka portföylerini genişletmelerini, OTA'ların hakimiyetine karşı koymalarını ve kendi üyelik sistemlerini büyütmelerini sağlayacaktır.