Manila'da, Dünyanın Önde Gelen İş Dünyası Liderleri

WTTC Küresel Zirvesi Manila'da kapandı ve bir sonraki ev sahibi ülke olarak Suudi Arabistan'ı duyurdu. Manila'da, dünyanın önde gelen iş dünyası liderleri, hükümet bakanları ve küresel Seyahat ve Turizm sektöründen kilit karar vericiler de dahil olmak üzere binden fazla delege, devam eden toparlanmanın nasıl geliştirileceğini tartışmak üzere bir araya geldi.

Manila'da, Dünyanın Önde Gelen İş Dünyası Liderleri
Küresel Seyahat ve Turizm sektöründen bu kadar çok lideri güzel Manila şehrine bir araya getirmek bir ayrıcalıktı

MANİLA, FİLİPİNLER - Manila'daki Küresel Zirvesi'nin kapanış oturumunda, Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) 22. etkinliğinin 29 Kasım - 2 Aralık tarihleri ​​arasında Suudi Arabistan Krallığı'nın başkenti Riyad'da gerçekleşeceğini duyurdu. yıl.

Manila'da, dünyanın önde gelen iş dünyası liderleri, hükümet bakanları ve küresel Seyahat ve Turizm sektöründen kilit karar vericiler de dahil olmak üzere binden fazla delege, devam eden toparlanmanın nasıl geliştirileceğini tartışmak üzere bir araya geldi.

WTTC Başkanı ve CEO'su Julia Simpson veda konuşmasında şunları söyledi: “Küresel Seyahat ve Turizm sektöründen bu kadar çok lideri güzel Manila şehrine bir araya getirmek bir ayrıcalıktı.

“ Bu Zirve, hiçbir şeyin bir araya gelmenin, fikirleri paylaşmanın, zorlukları tartışmanın ve fikir birliği bulmanın yerini tutmadığının canlı kanıtıdır.

“Pandemi sonrası engelleri kaldırmak, ekonomileri açmak ve sorunsuz seyahat için sağlık verilerini uyumlu hale getirmek için hala yapacak çok işimiz var. Ancak gelecek parlak görünüyor ve önümüzdeki on yıl almak için orada.

"Sektörün devam eden toparlanmasında bir sonraki bölümü işaretlemek için bu yıl Suudi Arabistan Krallığı'ndaki Riyad'da gerçekleştireceğimiz 22. Küresel Zirveyi dört gözle bekliyoruz."

Suudi Turizm Otoritesi CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Fahd Hamidaddin , "Dünyayı Suudi'nin heyecanını ve enerjisini yaşamaya davet etmekten heyecan duyuyoruz. Bir sonraki zirvenin taze, ilham verici ve ödüllendirici olacağına söz veriyoruz."

'Seyahati Yeniden Keşfetmek' teması altında, dünyanın dört bir yanından turizm bakanları ve Seyahat ve Turizm liderleri, kamu ve özel sektör arasında daha fazla işbirliği ve uyum yönündeki kararlılıklarını pekiştirdiler.

WTTC'nin Küresel Liderler Diyaloğu oturumunda, sektörün COVID-19'a nasıl uyum sağlamaya devam edeceğini ve pandemiden nasıl dirençli çıkacağını araştırdılar.

WTTC'nin en son Ekonomik Etki Raporu ayrıca Seyahat ve Turizm sektörünün önümüzdeki on yıl içinde yaklaşık 126 milyon yeni iş yaratmasının beklendiğini ve Seyahat ve Turizm'in GSYİH'ye katkısının 2023 yılına kadar pandemi öncesi seviyelere ulaşabileceğini ortaya koydu.

WTTC'nin başlıca 'Otel Sürdürülebilirlik Temelleri' sürdürülebilirlik girişimi Küresel Zirvesinde başlatıldı ve sorumlu Seyahat ve Turizme doğru ivmeyi güçlendirmek için konaklama sektöründe sürdürülebilirliği yönlendirmek için bir başlangıç ​​noktası sağladı.

Küresel kuruluş ayrıca , dünya çapındaki işletmeler için siber güvenliği güçlendirmeye yönelik sütunları ana hatlarıyla belirleyen küresel Seyahat ve Turizm sektörü için Microsoft ile birlikte yeni siber dayanıklılık raporu olan ' Dayanıklılık için Kodlar'ı yayınladı.

İngiliz maceracı Bear Grylls, Amerikalı film yapımcısı Lawrence Bender, Singapur doğumlu Amerikalı romancı ve hiciv romanlarının yazarı Kevin Kwan ve Endonezyalı/Hollandalı çevre aktivisti Melati Wijsen gibi diğer önemli konuşmacıların yanı sıra konferansın açılış konuşmasını yaptı.