KIRSAL KALKINMA İÇİN TURİZM KÖYLERİ

Her yıl, UNWTO'nun En İyi Turizm Köyleri, ekonomik, sosyal ve çevresel olmak üzere tüm yönleriyle sürdürülebilirliğe olan bağlılıkları ve toplum temelli değerlerin korunması ve desteklenmesi ile öne çıkan destinasyonları tanır.

KIRSAL KALKINMA İÇİN TURİZM KÖYLERİ
UNWTO Kırsal Kalkınma için Turizm Programının temel direklerinden biridir. 

Kırsal kalkınma için turizm, UNWTO en iyi turizm köyleri töreninde vurgulandı. Kırsal kalkınma için turizmin önemi, En İyi Turizm Köyleri Töreni'nin merkezindeki mesajdı.

Girişim, UNWTO Kırsal Kalkınma için Turizm Programı'nın temel direklerinden biridir. 

Törenin yanı sıra, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı bir platform olan En İyi Turizm Köyleri Ağı'nın Birinci Yıllık Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı sırasında köyler karşılaştıkları zorlukları ve fırsatları ve gelecek yıl için çalışma planlarını tartıştı.

Majesteleri Prens Badr bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan, "AlUla'nın bu yılın ödül sahipleri arasında yer alması büyük bir onur.

Bunun gibi anlamlı girişimlere verdiğimiz destekle turizmin dönüştürücü rolü hakkında farkındalık yaratmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz" dedi.

Al-Suud, Suudi Arabistan Kültür Bakanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve AlUla Kraliyet Komisyonu Başkanı.

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili şunları söyledi: "Her yerdeki kırsal topluluklar için turizm, büyüme ve fırsat için son derece güçlü bir güçtür.

UNWTO'nun En İyi Turizm Köyleri ile, ister istihdam yaratıyor olsun,

Bu gücün gerçekten benimsendiği destinasyonları tanıyor ve kutluyoruz.

İşletmeleri desteklemek veya yerel mirası korumak. Hem büyüklük hem de etki açısından En İyi Turizm Köyleri Ağımızla büyümeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz."

Krallık Turizm Bakanı HE Ahmed Al Khateeb, "Bu yıl Suudi Arabistan'da UNWTO En İyi Turizm Köyleri 2022 Törenine ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Krallığın zengin tarihini ve mirasını etkinlik katılımcıları ve katılımcılarla paylaşmayı dört gözle bekliyoruz." açıklamasıda Suudi Arabistan