Sağlık Bakanlığı Turistlerin Koronavirüse Karşı Aşılanması Fikrini Destekliyor

Sağlık Bakanlığı turistlerin koronavirüse karşı aşılanması fikrini destekliyor Ancak girişim toplumda henüz kök salmadı. Rusya Federasyonu Sağlık Bakanlığı, yurtdışına seyahat planlayan Ruslar için COVID-19'a karşı zorunlu aşılama yapılmasının makul bir önlem olduğunu düşünüyor. Sağlık Bakanlığı'nın serbest çalışan bulaşıcı hastalıklar uzmanı Vladimir Chulanov19 Eylül Cumartesi günü medyaya bundan bahsetti. TASS, Vladimir Chulanov’un sözlerini şöyle sürdürüyor: “Aslında, bir aşımız varsa, bu mantıklı olacaktır, çünkü özel koruma en etkili koruma önlemidir”. "Turistler için zorunlu aşıların fizibilitesi, COVID-19'un dünyadaki epidemiyolojik durumunun nasıl gelişeceğine bağlıdır" diye ekledi.

Sağlık Bakanlığı Turistlerin Koronavirüse Karşı Aşılanması Fikrini Destekliyor
Haydar ÇETİN Turizmci Hotel General Manager

Sağlık Bakanlığı turistlerin koronavirüse karşı aşılanması fikrini destekliyor

Daha önce, Rusya Sağlık Bakanı Sergei Glagolev’in bir danışmanı zaten benzer bir fikir ortaya atmıştı. Konu, Facebook "Travel Presidium" ve TourDom,ru' daki profesyonel bir grupta aktif olarak tartışıldı. Ankete katılan 1,5 bin portal kullanıcısından, "Yurt dışı seyahat uğruna koronavirüs aşısı yaptırmaya hazır mısınız?" Neredeyse% 20 daha fazlası geziyi tamamen terk etmeyi veya sadece Rusya'da dinlenmeyi kabul ediyor.

Ankete katılanların sadece dörtte biri zaten aşı olmayı planlıyor. Ankete yapılan yorumlarda, TourDom,ru okuyucularının kendilerine keskin sorular sorduğunu unutmayın. Örneğin, aşıların sağlık nedenleriyle kontrendike olduğu kişiler nasıl olunur? Sonuçta, bu durumda seyahat kısıtlamaları vatandaşların haklarının ihlalinden başka bir şey değildir. Yurt dışına seyahat eden turistlerin zorunlu aşılarının halen tartışılmakta olduğunu, bu konuda yasal bir girişim olmadığını da ekliyoruz. TourDom,ru