Kamp ile karavan Arasındaki Fark Nedir

Eğlence araçları tatil için harika bir yoldur. Ama hangisini işe almalısınız? Ve ne aklınızda tutmalısınız? Cevapları aldık. Sakin, geniş göller, yükselen volkanlar, antik kaya oluşumları, yuvarlanan tarlalar, doğal güzellik sıkıntısı yoktur. Bir şehre uçabilir ve çevresindeki kırsal bölgeyi keşfedebilirsiniz

Kamp ile karavan Arasındaki Fark Nedir
Ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak karavanınızı özelleştirebilir kampınızı lüksleştirebilirsiniz

Ya da hiçbir şeyi kaçırmadığınızdan emin olmak için manzaralı rotayı alıp adalar arasında araba kullanabilirsiniz. Yeni Zelanda'nın vahşi doğasının cazibesi, keşfedilmemiş yerlerin, bilinen turistik yerlerden bile daha güzel olmasıdır.

Her gece yoldayken duracak otel bulma konusunda endişeleniyorsanız veya hiçliğin ortasında temiz bir tuvalet bulmakta zorlanıyorsanız, cevabımız bizde: eğlence araçları! Karavanlar, karavanlar veya karavanlar olsun, tatiliniz için mükemmel bir karavan mutlaka vardır.

Bu terimler biraz kafa karıştırıcı olabileceğinden, onları parçalamamıza yardım edelim.

eğlence araçları

Bir eğlence aracı, kısaca RV, seyahat için kullanılan ve bir yaşam alanı olan herhangi bir aracı tanımlamak için kullanılan genel bir terimdir. Buna karavanlar, karavanlar ve karavanlar dahildir. Bu araçların her biri diğerlerinden biraz farklıdır, ancak ihtiyaçlarınız için neyin işe yaradığına karar vermek söz konusu olduğunda bu farklılıklar çok önemlidir.

Tekerlekli ev

Bir karavan, çoğumuzun aşina olduğu şeydir - temelde uzun bir dingil mesafesi üzerine inşa edilmiş büyük bir araçtır. Küçük bir otobüsü andırıyor. Karavanlar isimlerine kadar yaşıyor. Hepsi tekerlekli uyku alanları, mini mutfaklar, tuvalet ve duş var. Bu araçlar genellikle en fazla altı kişiyi barındırabilir ve kafanızı tavana çarpma endişesi duymadan içeride kolayca hareket edebilmeniz için yeterli alana sahiptir.

Ne kadar harcamak istediğinize bağlı olarak karavanınızı özelleştirebilir ve yükseltebilirsiniz. Televizyonlar, eğlence sistemleri, klima ve ısıtma eklemek mümkündür. Ayrıca, özellikle ilave uyku veya oturma alanları için araç içinde daha fazla alan yaratan sürgülü kapılar ekleme seçenekleri de vardır. Yeni Zelanda'da bir karavan rezervasyonu hakkında daha fazla bilgi için

Kampçı minibüsü

Karavanlar, karavanlar kadar uzmanlaşmış ve yoldaki yaşam için donatılmamışlardır. Değişmez bir şekilde, birçok karavan, bir uyku alanı oluşturmak için değiştirilmeden önce orijinal olarak 'normal' araçlar olarak kullanıldı. Burada bir karavan lüksünü beklemeyin. Bir yatak ve gazlı ocak gibi birkaç mutfak malzemesi gibi temel ihtiyaçlarınızı daha küçük bir alanda alırsınız. Bazı karavanların çatısına yerleştirilmiş ek uyku alanı vardır - genellikle maksimum kapasite üç kişidir. Yeni çağ karavanları, aracınızın pilini boşaltmak için mini buzdolabı, mikrodalga fırın ve güneş panelleri gibi avantajlarla birlikte gelir.

Karavan

Karavanlar, başka bir araç tarafından çekilmeleri gerektiği için karavanlardan ve karavanlardan farklıdır. Karavanı tek başınıza kullanamazsınız, arabanıza bağlayıp çekmeniz gerekir. İç mekanlar, aracın boyutuna ve bütçeye bağlı olarak bir karavan veya karavana benzeyebilir. Bu araçların kullanımı biraz zor olabilir ve yetenekli sürücüler gerektirir.

Sizin için doğru araç nasıl seçilir

Artık terminolojiyi netleştirdiğinize göre, sizin için en iyi aracın hangisi olduğunu düşünmenin zamanı geldi. Cüzdanınızı açmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı şeyler var.

Araçta hangi özellikleri istediğinizi düşünün. Birkaç yaratık konforuyla yaşayabilen spontane bir gezgin misiniz, yoksa uygun uyku alanlarına ihtiyaç duyan çocuklu bir aile misiniz? Umumi banyo imkanlarıyla yetiniyor musunuz yoksa kendi özel tuvalet ve duşunuza mı ihtiyacınız var?

Ayrıca aracın boyutunu da düşünmelisiniz. Tartıştığımız gibi, karavanlar karavanlardan önemli ölçüde daha büyüktür. Büyük araçları sürmek için güven ve aşinalık gerektirirler. Aracı kimin kullanacağını düşündüğünüzde boyut da devreye girer - küçük bir arkadaş veya ebeveyn grubu ve alana ihtiyaç duyan genç, enerjik çocuklar. Unutmayın, seçtiğiniz araç aynı zamanda nereye seyahat edeceğinizi de belirleyecektir. Bazı rotalar ve alanlar, karavanlar gibi kompakt araçlar için daha uygundur, bu yüzden deneyin ve kararınızda bunu hesaba katın.

En önemlisi, bütçenizi düşünün. Günlük ücreti olan belirlenmiş kamp alanları veya karavan parkları gibi ek maliyetler olabilir ve benzin (veya dizel) maliyetlerini de hesaba katmanız gerekir.

Peki ne bekliyorsun? Kararını ver ve macera ve eğlence için yola çık.