Eurowings Discover, Uçuş pazarını nasıl açmak istiyor

Lufthansa yan kuruluşu ilk uçuşuna 24 Temmuz'da başlayacak ve gelecek yıl Münih ve Frankfurt'tan uçacak. CEO Wolfgang Raebiger'e göre Eurowings Discover'ın en önemli hedef grubu "seyrek uçan yolcular" olmalı.

Eurowings Discover, Uçuş pazarını nasıl açmak istiyor
Business Class ta tüm içecekler fiyata dahildir Premium Eco da ise alkolsüz içecekler bira ve şarap ücretsizdir. Eco da tüm alkollü içecekler ekstra ücrete tabidir

Bununla yeni havayolunun Frankfurt'tan Mombasa'ya ilk uçuşunu bizzat kontrol etmek isteyen Raebiger, yılda bir veya iki kez tatile uçan müşteriler anlamına geliyor. Frankfurt'ta, Lufthansa yan kuruluşu başlangıçta üç uzun mesafeli uçakla işe başlıyor ve Mayıs 2022'nin ortasından itibaren Münih'te beş orta mesafeli uçak konuşlandırılacak. Gelecek yılın ortasına kadar, filonun 21 uçağa ulaşması bekleniyor - on orta mesafeli Airbus 320 ve on bir uzun mesafeli A330 uçağı.

Economy Class'a ek olarak, Premium Economy ve uzun mesafeli uçuşlarda Business Class vardır. Uzun mesafeli uçakta 22 business class koltuğa, 17 premium ekonomi koltuğuna ve 231 ekonomi koltuğuna sahip. Kabinin Eurowings Discover için özel olarak geliştirildiği söyleniyor. Bu perdeler, yastıklar veya battaniyeler için geçerlidir. Business sınıfı koltuklar, ana şirket Lufthansa'nın koltuklarıyla aynıdır ve yataklara dönüştürülebilir.

Kapıya kadar yükseltme seçeneği

İlk ekonomi sınıfı sıralar, Eurowings Discover'ın rota başına ekstra 50 Euro'ya pazarlamayı planladığı daha fazla diz alanı sunuyor. Premium Ekonomi ve Business Class'ta yükseltmeler, varsa kapıda yine de mümkün olmalıdır. Satış açısından havayolu, tur operatörü birlikleri, seyahat acentesi satışları ve tek koltuk satışlarından oluşan bir karışım planlıyor. Her ikinci bilet doğrudan satılacaktır.

Ekonomi misafirleri orta mesafeli uçuşlarda yiyecek ve içecekler için ekstra ücret öderken, uzun mesafeli uçuşlarda servise tüm sınıflarda ücretsiz yemek dahildir. Bu, her biri iki öğün içerir. Business Class'ta tüm içecekler fiyata dahildir, Premium Eco'da ise alkolsüz içecekler, bira ve şarap ücretsizdir. Eco'da tüm alkollü içecekler ekstra ücrete tabidir.

Discover, besleyicilerle puan almak istiyor

Lufthansa turizm yan kuruluşu, Lufthansa'nın merkezlere giden rota ağıyla bağlantısıyla özellikle iyi puan almak istiyor. En önemli rakibi Condor şu anda bundan faydalanıyor. Tatil havayolu şirketi, Lufthansa'nın Condor ile daha önce ilgili sözleşmeleri feshetmeye çalışmasının ardından, Lufthansa uçuşlarını en az gelecek yıl 10 Mayıs'a kadar uzun mesafeli rotaları için besleyici olarak kullanabilir. Gelecekte işlerin nasıl görüneceği şu anda hala açık.