İspanya, Yunanistan ve İngiliz Turizmi, Kısıtlamaları Sıkılaştırıyor

Olimpik destinasyonlar İspanya ve Yunanistan, Delta varyant enfeksiyonlarında artış yaşadıktan sonra Covid kısıtlamalarını sıkılaştırmak için harekete geçti. Her iki ülke de bu yaz İngiliz güneş arayanların akını görmesi beklenen ülkeler arasında yer alıyordu.

İspanya, Yunanistan ve İngiliz Turizmi, Kısıtlamaları Sıkılaştırıyor
Akdeniz bölgesindeki Valensiya bölgesindeki 30 dan fazla kasabada gece sokağa çıkma yasakları yeniden başlatıldı

Ancak vakalardaki artışla mücadele etmek için koronavirüs kurallarını yeniden uygulamaya zorlandı.

İspanya ve Yunanistan, 19 Temmuz'da çift başlı tatilciler için karantinasız seyahatin yürürlüğe girmesiyle İngiltere'nin kehribar listesinde yer alıyor.

Valensiya şehri ve popüler sahil beldesi Benicassim de dahil olmak üzere, Akdeniz bölgesindeki Valensiya bölgesindeki 30'dan fazla kasabada gece sokağa çıkma yasakları yeniden başlatıldı.

İspanya vaka oranını sadece iki hafta içinde üç katına çıkardı ve 10'dan fazla kişinin sosyal toplantılarının da yasaklanmasına neden oldu.

Katalonya halk sağlığı sekreteri Josep Maria Argimon, “Veriler endişe verici olmaktan öte, açıkçası çok, çok kötü” dedi.

Yunanistan'daki yetkililer, artan enfeksiyon sayılarından aşı olmak için gelmeyen insanları sorumlu tuttu.

Başbakan Kyriakos Miçotakis, "Bir buçuk yılın ardından artık kimse koronavirüs hakkında bilgisiz olduğunu iddia edemez" dedi.

“Birtakım insanların tavrı yüzünden ülke bir daha kapanmaz... Tehlikeli olan Yunanistan değil, aşısız Yunanlılar.”

Yetkililerin ardından aşısız kişilerin barlara, sinemalara ve tiyatrolara girmesi yasaklanacak. Yunan adaları da dahil olmak üzere ülke genelinde kısıtlamalar uygulanacak.

Gibi geliyor İtalya, Almanya ve Polonya Hükümetinin yeşil seyahat listeye eklenecek en olası mekanları arasında olduğu anlaşılan edildi Analist göre,.

British Airways'in ana şirketi IAG'nin eski strateji direktörü Robert Boyle, bu hafta 12 ülkenin düşük risk grubuna alınabileceğini öngördü.

Buna, Avusturya, Bulgaristan, Almanya, İtalya, Letonya, Litvanya, Polonya, Slovakya ve İsviçre'den oluşan, tümü "güçlü adaylar" olan dokuz Avrupa ülkesinin dahil olduğunu söyledi.

Seyahat listelerinin Perşembe günü güncellenmesi bekleniyor. İngiltere'ye yeşil liste destinasyonlarından gelen kişilerin kendilerini tecrit etmeleri gerekmemektedir.

Bay Boyle, düşük koronavirüs vaka oranlarına ve test pozitifliğine sahip olduğu ve aşı dağıtım programı İngiltere'nin "hızlı bir şekilde yetiştiği" için Kanada'yı yeşil katmana geçmek için "en iyi tahmini" olarak nitelendirdi.

The Telegraph'a şunları yazdı : “Yeşil liste için daha iyi bir aday görmek zor. Kanada makamları, İngiliz vatandaşlarının Kanada'ya girişini engellemeye devam ediyor.

"Ama Avustralya ve Yeni Zelanda da öyle ve yeşil listedeler. Yine de bu bir zamanlama meselesi olabilir, çünkü politikacıların aynı anda seyahat kısıtlamalarının gevşetileceğini duyurmayı tercih edeceğinden eminim.”