İngiltere ‘de, Seyahat ve Turizm Sektöründe, Kış Tatili Artışı Beklenmiyor

İngiltere de seyahat ve turizm endüstrisi kış tatilini analiz etti. Ankette yüzde 16'sının kış tatiline, yüde 84'ününde 2022 ye planladığını tespit etti. İngiltere Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) platformu ve ilk BNPL seyahat acentesi Butter, İngiltere kış tatilinin az olacağını belirledi.

İngiltere ‘de, Seyahat ve Turizm Sektöründe, Kış Tatili Artışı Beklenmiyor
Tüketici araştırma platformu Find Out Now 20 Ağustos 2021 aracılığıyla Butter tarafından gerçekleştirilen 1.595 Birleşik Krallık nüfusu anketinden çıkan sonuçlar yayınlandı

Butter, İngilterede şimdi covid etkisinin çok fazla olduğu ve hükümetin açıklamalarını esas aldığı gözlemlendi.

İngiltere Şimdi Al Sonra Öde (BNPL) platformu ve ilk BNPL seyahat acentesi Butter , tatilcilerin Covid-Belirsizliğinde, sıkı oturmaya devam etmekte. İngiltere seyahat ve turizm endüstrisinde yaz sonrası bir artış görmenin pek mümkün olmadığını tespit etti.

Güneş arayan tatilcilerden oluşan bir ulus olarak, Butter'ın %85'imizin kış tatili yerine yaz tatilini tercih ettiğini bulması şaşırtıcı değil. Ancak Covid bu yaz yine yabancı tatillerde kaosa neden olurken, sadece dörtte biri yaz tatili için uzaklara uçabildi.

Buna rağmen, kışın da tercihlerimizi değiştirecek ve yola çıkmayı tercih edecekmişiz gibi görünmüyor. Butter, bu yaz kaçmayı başaramayanların sadece %16'sının bunu telafi etmek için bir kış tatili planladığını ve %84'ünün gelecek yıla kadar kalacağını tespit etti.

Kışın bile güneş ışığı tatilcileri en çok çeken şey ve %67'si kış tatili seçeneği yerine güneşli bir yeri tercih edeceklerini belirtiyor.

Butter'ın Kurucu Ortağı ve CEO'su Timothy Davis, şu yorumda bulundu: “ Trafik ışığı seyahat sınıflandırma sisteminin ileri geri doğasının gemiyi dengelemeye yardımcı olmaktan ziyade seyahat ve turizme daha da fazla belirsizlik getirdiğini söylemek doğru olur. Endüstri ve tartışmasız yarardan çok zarar verdi.

Yüksek düzeyde bir türbülans, yabancı tatiller için iştahımızı azaltmaya devam ediyor ve bu nedenle sonbahar ve kış aylarında geç bir ralli gerçekleşmesi pek mümkün değil. Sonuç olarak, Birleşik Krallık'taki tatilcilerin çoğu başka bir yaz tatilini tercih etti ve ne yazık ki yakın zamanda fikirlerini değiştirecek gibi görünmüyorlar.

Kış tatilini düşünenler için, öngörülemeyen rahatsızlıklara karşı korunmaya yardımcı olmak için ATOL ve S75 sigortası sağlayan saygın bir seyahat acentesiyle seyahat etmeniz hayati önem taşır. Ayrıca, hem Birleşik Krallık hem de seçtiğiniz varış noktasının gerektirdiği ek Covid protokollerini tam olarak anladığınızdan ve seyahat ederken herhangi bir hayal kırıklığını önlemek için bunlara tam olarak uyduğunuzdan emin olmalısınız.”

Tüketici araştırma platformu Find Out Now (20 Ağustos 2021) aracılığıyla Butter tarafından gerçekleştirilen 1.595 Birleşik Krallık nüfusu anketinden çıkan sonuçlar yayınlandı.

Yaz tatillerini mi yoksa kış tatillerini mi tercih edersiniz?

Cevap              yanıtlayanlar 

Yaz tatilleri                 %85

Kış tatilleri                  %15

Bu yıl yaz tatiline çıkabildiniz mi?

Cevap              yanıtlayanlar             

Hayır                           %76

Evet                             %24

Şimdi bunu telafi etmek için bir kış tatili mi düşünüyorsunuz?

Cevap              yanıtlayanlar

Hayır                           %84

Evet                             %16

Yine de güneşli bir yeri tercih edecek misiniz?

Cevap              yanıtlayanlar

Evet                             %67

Hayır                           %33