İngiltere Sağlık Bakanı Aşılananlara Daha Fazla Özgürlük İstiyor

Sağlık Bakanı Jens Spahn bir röportajda, "Aşılanan herkes daha fazla test yapmadan dükkana veya kuaföre gidebilir. Ayrıca RKI'ye göre, tamamen aşılananların artık karantinaya alınması gerekmiyor," dedi. Robert Koch Enstitüsü tarafından bir değerlendirme. "Bu nedenle, tamamen aşılanan herkes, gelecekte negatif testler yapmış biri gibi muamele görebilir

İngiltere Sağlık Bakanı Aşılananlara Daha Fazla Özgürlük İstiyor
Tamamen aşılanan herkes gelecekte negatif test yapmış biri gibi muamele görebilir

Jens Spahn'a göre, tamamen aşılanmış kişiler, gelecekte negatif testleri olan kişiler gibi muamele görecek. Sağlık Bakanı, "Aşılanan herkes daha fazla test yapmadan dükkana veya kuaföre gidebilir" dedi. Karl Lauterbach da aynı fikirde.

Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşılanmış kişiler için daha fazla özgürlük olduğunu açıkladı. Spahn, "Tamamen aşılanan herkes, gelecekte negatif test yapmış biri gibi muamele görebilir" açıklama yaptı.

W.Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn'ın (CDU) sözlerine göre koronavirüse karşı tamamen aşılanmış durumda, önümüzdeki birkaç hafta içinde bazı özgürlükler iade edilebilecek. Aşı olan herkes daha fazla test yapmadan dükkana veya kuaföre gidebilir. Buna ek olarak, RKI'ye göre, tamamen aşılanmış kişilerin artık karantinaya alınmasına gerek yok, "dedi " Bild am Sonntag " CDU politikacısı . Bu, üçüncü dalga kırılırsa ve örneğin perakende sektöründe hızlı bir test sistemi kurulursa geçerli olmalıdır. Spahn'a göre mesafe, hijyen ve koruyucu maskeler gibi korona kuralları, salgının şu anki aşamasında tamamen aşılanmış kişilere de uygulanmaya devam edecek.

Rapora göre, Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) en son bilimsel bulgularının değerlendirilmesinin temelini oluşturuyor.

Spahn'ın bakanlığına gönderilen ve gazetede bulunan bir RKI raporunda şöyle diyor: “Mevcut bilgi durumuna göre, tamamen aşılanmış kişilerden virüs bulaşma riski, ikinci aşının uygulanmasından sonraki 15'inci günden daha azdır. asemptomatik enfekte kişilerde negatif hızlı antijen testi varsa en geç aşılama dozu. "

"Aşı olan kişilere, negatif çıkan kişiler gibi davranın"

Spahn, "Tamamen aşılanan herkes gelecekte negatif test yapmış biri gibi muamele görebilir." Korona salgınının üçüncü dalgası kırılırsa ve perakende sektörü gibi hızlı testlere dayalı yeni adımlar atılırsa, verilseydi, bu temel karar meyvelerini verecekti Carry. Bakan, "Şimdi bu bulguları federal eyaletlerle yapılan görüşmelerde zamanında uygulamaya koyacağız," dedi.

SPD sağlık uzmanı Karl Lauterbach, Spahn'ın tamamen aşılanmış kişilere gelecekte negatif testi olanlar gibi tedavi etme girişimini destekliyor.

Lauterbach WELT, "Jens Spahn'ın bu konudaki tutumunu destekliyorum" dedi. Aşılananların hastalığa yakalanma riskinin çok düşük olduğu giderek daha açık hale geliyor. Ve hastalandıklarında hafif hastalanırlar ve muhtemelen pandemiyi geçiremezler. Bu, enfekte olsalar bile artık bulaşıcı olmama olasılıklarının yüksek olduğu anlamına gelir. Veri durumu henüz tamamlanmadı, ancak çok umut verici ve bu nedenle, Jens Spahn'ın yaptığı gibi bunun söz verilebileceğine inanıyorum. "

Alman Hasta Koruma Vakfı, Spahn'ın duyurusunu çok bağlayıcı olmadığı gerekçesiyle eleştirdi. Bakan, yönetim kurulu üyesi Eugen Brysch, üçüncü dalganın hangi olay değerinin sona erdiğini söylemedi. “RKI, aşılanan kişilerin virüsü geçirme riskinin ne kadar yüksek olduğu sorusunu da cevapsız bıraktı. Aşılanmış kişilerin gelecekte kendilerini nasıl tanımlamaları gerektiğine dair hiçbir şey yok. ”Avrupa kanıtı hala çok uzak.

FDP meclis grubunun meclis genel müdürü Marco Buschmann, Twitter'a şunları yazdı: "Bir kişinin kendisine veya başkalarına tehdit oluşturmadığı kesinse, o zaman devletin özgürlüğünü kısıtlama hakkı yoktur." Spahn ise. ve artık bunun "güzel bir Paskalya vahiy" olacağını gören Lauterbach.

AfD parlamento grubu lideri Alice Weidel ise “aşılanmış kişiler için daha fazla özgürlük” olarak satılan şeyin, henüz aşı yaptırmamış veya aşı olmak istemeyenleri damgalamaktan başka bir şey olmadığını eleştirdi. Arka kapıdan zorunlu aşı yapılmamalıdır.