İngiliz Hükümeti, Sektörü Yeniden Haraketlendiriyor

İngiltere'deki barların ve restoranların Covid-19 pandemisinden kurtulmaya başlamasını sağlamak için tasarlanmış yeni bir strateji hükümet tarafından yayınlandı. Planlara göre, kaldırım ruhsatlarının uzatılması ve kalıcı hale getirilecek.

İngiliz Hükümeti, Sektörü Yeniden Haraketlendiriyor
Hükümet konukseverliği bir kariyer seçeneği haline getirmek yaratıcılığı artırmak için çalışıyor. Daha yeşil bir sektör geliştirmek de dahil

Cadde üzerindeki mekanların açık havada yemek yemesi ve dışarıda daha fazla müşteriye hizmet vermesi daha kolay olacak.

İngiltere ve Galler'de mülk dışı alkol satışları için geçici izinler uzatıldığı için paket servis bira bardağı da 12 ay daha devam edecek.

Ekonomi Bakanı Paul Scully, toparlanma önlemlerinin iş ve tüketici güvenini de artıracağını ve sektörün kârlılığa dönmesine yardımcı olacağını söyledi.

Bu, konaklama firmalarının işlerine yatırım yapabilmeleri için finansmana erişimini desteklemek için. Devlete ait British Business Bank ile ve doğrudan borç verenlerle çalışmayı içeriyor.

Hükümet, konukseverliği bir kariyer seçeneği haline getirmek, yaratıcılığı artırmak için çalışıyor. Daha yeşil bir sektör geliştirmek de dahil olmak üzere, sektörün direncini artırmasına yardımcı olacak yollar belirliyor.

Scully şunları söyledi: “Pandemi ayrı kalmamız gerektiği anlamına geldi ve bunun insanları bir araya getirmek için var olan konaklama endüstrisi üzerinde büyük bir etkisi oldu.

“Salgın boyunca konaklama işletmeleriyle birlikte, yalnızca yeniden açılmak için değil, değişen tüketici taleplerini karşılamak. İşleri ve geçim kaynaklarını korumak için nasıl yaptıklarını değiştirmek ve iyileştirmek, hangi desteğe ihtiyaç duyduklarını anlamak için çalışıyoruz.

“Gençlerin konaklama sektörünü uzun vadeli kariyerler için tercih edilen bir seçenek olarak görmelerini istiyoruz ve bu nedenle mesleki eğitim için yeni seçenekler keşfedecek. İlk kez sektörün yaratıcılığını ve çevre dostu olmasını daha da artırmaya yardımcı olacağız. Ağırlama endüstrisi için hükümet stratejisi.”

Tedbirler ayrıca, çıraklık, eğitim kampları ve T-Seviyesi gibi diğer nitelikler dahil olmak üzere sektördeki kariyerleri destekleyen mesleki beceri ve eğitim seçeneklerinin araştırılmasını istiyor. Konaklama sektöründeki kariyer profilini yükseltmek için, sektörle birlikte çalışmayı içermekte

Bu, 150 milyon sterlinlik Topluluk Mülkiyet Fonu olarak gelir. Birleşik Krallık'taki insanlara, topluluğa ait işletmeler olarak kapanma riski altındaki yerel barları işletme şansı verir.

UKHospitality CEO'su Kate Nicholls şunları söyledi: "Pandemi konaklama sektörünü harap etti ve işletmeler güçlü bir şekilde toparlanıp karlı ticarete geri dönmek için çaresizler.

“İşte bu nedenle bu yeni Ağırlama Stratejisinin piyasaya sürülmesi çok önemli. İyileşmek, dayanıklılığı yeniden inşa etmek ve gelişmek için ihtiyaç duyduğumuz destekleyici düzenleyici olmak. Ticaret ortamını sunmak için güçlü bir platform sunuyor.

“Misafirperverlik ulusal bir toparlanmayı hızla canlandırmak ve sürdürmekse, iş gücümüzü oluşturmak ve ğitmek en büyük önceliktir. Bu nedenle bu stratejinin önemli bir bölümünün mevcut işe alım zorluklarını ele almaya ve uzun vadeli sektör profilini yükseltmeye odaklanması kariyeri inanılmaz derecede olumlu. Daha geniş turizm sektörü için bir hükümet planı, daha önceleri daha bir sessiz yanıt almıştı.