Dünyanın En Hızlı Havayolu Ödülü

Budapeşte havalimanı 2022 pist koşularına ev sahipliği yaptı. Çek Hava Yolları, 10. Budapeşte Havalimanı Pist Koşusunda Dünyanın En Hızlı Havayolu ödülünü de kazandı

Dünyanın En Hızlı Havayolu Ödülü
Dünyanın En Hızlı Havayolu ödülünü kabul etti Rozenblum ödül töreni

Toplam altı koşucuyu temsil eden Çek Hava Yolları'ndan Kalkış Kontrol Sistemi Görev Denetçisi Adam Poustka, Airbus Satış Direktörü Jerome Rozenblum'dan - aynı zamanda etkinliğin cömert sponsorlarından biri olan, Dünyanın En Hızlı Havayolu ödülünü kabul etti.

Hava tarafında izin verilen maksimum kapasiteyi temsil eden 1.024 katılımcı, 3 Eylül Cumartesi günü havalimanının 13L/31R Pistinde 10. Budapeşte Havalimanı Pist Koşusu için sıraya girdi. İlk kez, “Gün Batımı Koşusu” geleneksel sıcak öğle güneşi yuvasından daha serin, yine de çok yumuşak olmasına rağmen, 17.30 akşam erken kitle başlangıcına geçti.

Yarış katılımlarından ve sponsorluklardan elde edilen gelir – bu yılın ana sponsorları Airbus, Lufthansa Systems, Lufthansa Technik ve Turkish Cargo – iki hayır kurumu tarafından paylaşılıyor – Macaristan'ın engellilerin spora katılımını teşvik eden “Suhanj!” ve Anthony Nolan Kan kanseri hastaları için kemik iliği nakli ve diğer tedavileri mümkün kılan vakıf.

Yarış aynı zamanda Budapeşte Havalimanı için önemli bir topluluk etkinliği olmaya da hizmet ediyor, ancak önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da podyumu en üst sıralara taşıyan uluslararası havacılık topluluğu oldu. Bireysel 10k yarışı ödülünün kazananı, 36:20'lik inanılmaz bir süre ile Wizz Air'den Havacılık Güvenlik Müdürü, Grup Güvenliği ve Dayanıklılık Oleksandr Petrus oldu; en hızlı 10 bin kadın ise KPMG'den Anna Votin (42:04) oldu. Her ikisi de Turkish Cargo'dan Türk Hava Yolları sistemindeki herhangi bir yere iki kişilik uçuş çeki aldı.

Etkinlik ayrıca, bu mesafe üzerinde birçok ciddi yarışmacının yer aldığı 5 km'lik bir yarışı da destekliyor; kazananların performansı, Budapeşte Havalimanı'nın kendi Balázs Csuka'sının erkekler 5k'de 17:42 ile galip gelmesi ve Lufthansa API Entegrasyon Destek Uzmanı Gabriella Gelencsér tarafından kanıtlandı. Systems, 20:45 bitirme süresiyle en hızlı kadın oldu. Bununla birlikte, En Hızlı Havayolu takımı ödülü her zaman en çok rağbet gören kupadır ve bu yıl ilk kez Çek Havayolları'na gitti ve onu önceki iki kez şampiyon olan Aer Lingus yakından takip etti.

Toplam altı koşucuyu temsil eden Çek Hava Yolları'ndan Kalkış Kontrol Sistemi Görev Denetçisi Adam Poustka, Airbus Satış Direktörü Jerome Rozenblum'dan. Aynı zamanda etkinliğin cömert sponsorlarından biri olan, Dünyanın En Hızlı Havayolu ödülünü kabul etti. Rozenblum ödül töreninde, "Çek Hava Yolları ekibinin bu yardım etkinliğine katılmasından çok memnunuz ve kazanmalarından çok mutluyuz - Çek Hava Yolları'nı tebrik ediyoruz!" dedi.

Diğer havacılık ödül kategorilerindeki sonuçlar şunlardı:

- En Hızlı Havaalanı İmtiyaz Sahibi – SSP

- En Hızlı Havacılık İşletme Hizmetleri Ekibi – KPMG

- En Hızlı Havaalanı Otoritesi – Ulusal Vergi ve Gümrük Dairesi

Serinin 10 yıllık tarihinde ilk kez En Hızlı Havalimanı Takımı Budapeşte Havalimanı oldu. Budapeşte Havalimanı CEO'su Chris Dinsdale, saygın bir 57.09 bitiş süresinde kendi 10k'sini koştuğu BUD ekibinin bir parçası olarak şunları söyledi: “Bugün bu ödülü tüm Budapeşte Havalimanı koşucuları adına kabul ederken, 10. yıl bu ödül, on yıl boyunca sürekli olarak gelişenleri dünyanın en iyi havacılık, sportif yardım etkinliği.”