Avustralya Seyahat Etme kuralsızlığından Endişeli

Tutarlılık eksikliği Avustralyalıları Seyahat Etmeye Tutuyor. Avustralya Havalimanları Birliği tarafından yaptırılan bir anket, on yolcudan altıdan fazlasının sınır kısıtlaması belirsizlikleri nedeniyle uçuş rezervasyonu yapmaktan caydırıldığını gösterdi. Ankete katılanların yarısından fazlası, tecrit altına alınma, seyahat ve konaklama masraflarını kaybetme konusunda endişelerini dile getirdi.

Avustralya Seyahat Etme kuralsızlığından Endişeli
Bunun yerine Başbakan Scott Morrison Avustralyanın ilerlemesini ve virüsle yaşamaya uyum sağlaması gerektiğini söyledi

AAA CEO'su James Goodwin, öngörülemeyen sınır düzenlemelerinin endişe yarattığını belirtti.

Son beş yılda uluslararası uçuş yapan 500 Avustralyalıyı araştıran Bay Goodwin'e göre, mevcut Omicron türünün ve artan vaka sayılarının gösterdiği gibi, gezginler arasında sınırların bir kez daha kapanabileceği konusunda gerçek bir endişe var.

Devlet ve kara sınırlarının açılması ile tam tüketici güveninin tekrar havaya dönmesi arasında önemli bir gecikme olacak.

Turizm ve Ulaşım Forumu anketi, beş Avustralyalıdan dördünün yaz tatili seyahat planlarını ya iptal ettiğini ya da tereddüt ettiğini, iki kişiden birinin ise eyaletler arası gidebileceklerine çok az inandığını gösterdi.

CEO Margy Osmond'a göre, 1500 kişiden oluşan ulusal bir araştırma, Omicron'un piyasaya sürülmesinden bu yana her on Avustralyalıdan üçünün endişelerini artırdığını ve aynı miktarın tatil planlarını iptal ettiğini veya ertelediğini buldu.

Bu arada, 10 kişiden 7'si alabilecekleri kararları erteliyor.

Avustralya Tabipler Birliği başkan yardımcısı Dr Chris Moy'a göre, sınır tutarsızlıkları nedeniyle gezginler arasında güven eksikliği var.

Bunun yerine Başbakan Scott Morrison, Avustralya'nın ilerlemesini ve virüsle yaşamaya uyum sağlaması gerektiğini söyledi.

Çarşamba günü, federal kabine maske emirlerini ve takviye çekimlerini tartışırken, yeni Omicron çeşidinin tehdidini eyalet ve bölge liderlerine getirmeyi planlıyor.

Bununla birlikte, Bay Morrison geçen hafta gazetecilere verdiği demeçte, hükümetin insanların hayatını kapatma uygulamasına geri dönmeyeceğini ve katı karantinaları açıkça dışlayacağını söyledi.