Akıllı veri teknolojisi çağında havaalanı gelirlerinde kişisel deneyim

Yolculara daha fazla memnuniyet sağlarken havaalanı operatörleri için çok ihtiyaç duyulan geliri sağlamak için mevcut Wi-Fi hizmetleri akıllı bir veri stratejisine nasıl entegre edilebilir.

Akıllı veri teknolojisi çağında havaalanı gelirlerinde kişisel deneyim
Akıllı veri teknolojisi çağında havaalanı gelirlerini en üst düzeye çıkarmak ve kişiselleştirmeyi deneyimleme becerisi

Akıllı veri teknolojisi çağında havaalanı gelirlerini en üst düzeye çıkarmak ve kişiselleştirmeyi deneyimleme becerisi. İptal edilen uçuşlar, hem uluslararası hem de yurt içi seyahatler için düşük rekorlar, gelişmiş temizlik düzenlemeleri nedeniyle daha uzun bekleme süreleri var. Küresel pandeminin başlangıcından bu yana dünyanın dört bir yanındaki havalimanlarının paylaştığı zorluklardan sadece birkaçı.

Yine de havalimanları, ticari havayollarında seyahat etme ihtiyacı veya isteği olanlara hizmet vermek için açık kalmalıdır. Bu, kaçınılmaz olarak, restoran, hediyelik eşya dükkanı, araba kiralama ve daha fazlası dahil olmak üzere, gezginlerin herhangi bir havaalanında mevcut olmasını beklediği çeşitli hizmetleri sürdürme ihtiyacıyla birlikte gelir. Daha müreffeh ekonomik zamanlarda, bu hizmetler havalimanı operatörleri ve hizmet sağlayıcıları için değerli bir gelir kaynağı oluşturmaktadır. Bununla birlikte, çoğu tüketicinin kesinlikle gerekli olmadıkça her türlü seyahatten kaçınmaya veya en azından en aza indirmeye devam ettiği mevcut ortamda,

Bu durum, havaalanı işletmecilerini, operasyonları desteklemek ve bir şekilde makul bir kar düzeyi elde etmek için yeterli fon bulurken, hala uçmaya istekli az sayıdaki yolcunun hizmetlerini ve olanaklarını açık tutmak zorunda. kaçınılmaz bir konuma getirir. Neyse ki, neredeyse her tüketicinin en az bir akıllı cihazla seyahat ettiği bu dijital çağda, bir havalimanının mevcut Wi-Fi hizmeti, yalnızca memnuniyet oranlarını artırmakla kalmayıp aynı zamanda en üst düzeye çıkaran deneyim kişiselleştirmedeki en son gelişmelerden yararlanma potansiyeli sunuyor. çok ihtiyaç duyulan gelir akışlarının performansı. "Akıllı veri" teknolojisi alanındaki yeniliklerden yararlanarak, havalimanları artık Wi-Fi tekliflerini çok az yatırım getirisi potansiyeli ile gerekli bir kolaylık olmaktan çıkarabilmektedir. her yolcuyla ilgili güçlü bir analitik bilgi kaynağına dönüşür - benzersiz ilgi alanları ve tercihleri ​​hakkında ayrıntılı bilgiler sunar. Böylesine zengin veri analitiği ile donanmış olarak, işte akıllı veri destekli bir Wi-Fi ve iş planı stratejisinin daha karlı ve verimli havaalanı operasyonlarına yol açmasının birkaç yolu:

Dijitalleştirilmiş Gezgin Deneyimlerinin Geleceğine İkram Sağlamak

Neredeyse tüm tüketici tabanlı endüstrilerde olduğu gibi, seyahat sektörü, anında kişiselleştirilmiş hizmetin faydalarının tüketici memnuniyetini sağlamada yeni standardı belirlediği, ağırlıklı olarak mobil bir dünyaya uyum sağlama baskısı altında giderek artmaktadır. Yalnızca birkaç özelliğe sahip bir mobil uygulama sunmak, günümüz tüketicilerinin benzersiz tercihlerine göre özelleştirilmesini beklediği anlık hizmet talebini tam olarak çözmez. Bununla birlikte, havaalanı Wi-Fi bağlantısına bağlı bir akıllı cihazdaki bir mobil uygulama, havalimanında kaldıkları süre boyunca her yolcunun bireysel ilgi alanlarına uygun etkileşimleri teşvik etme fırsatına sahiptir. Bu, mevcut bir Wi-Fi ağıyla entegre bir akıllı veri platformunun muazzam değerini gösterdiği yerdir.

Bir yolcu hizmeti seçtikten sonra, gelişmiş bir akıllı veri çözümü, çevrimiçi olarak bulunan ve her yolcu için oluşturulan bir profilde anında depolanan demografik ve psikografik analizleri otomatik olarak derler. Bu, medeni durum, gelir düzeyi, hobi ilgi alanları, aktif üyelikler ve çok daha fazlasıyla ilgili ayrıntıları içerebilir. Bir yolcu bir havaalanının Wi-Fi ağına bağlandığında, akıllı bir veri platformu hangi mevcut hizmetlerin ve promosyonların belirli bir yolcunun yaşam tarzı tercihlerine en çok benzediğini belirlemek için bu tür profillere otomatik olarak erişir. Örneğin, İtalyan yemeklerini tercih eden bir yolcu, yerinde yemek yeme kararını havalimanının lehine çevirebilecek yarı fiyatlı mezeler için anında bir bildirim alabilir. Uçuştan önce düzenli olarak kahve veya alkollü içeceklerin tadını çıkaranlar, bir satın alma işlemini ikna etmek için en son özel ürünlerle ilgili anlık bildirimler gönderilebilir. Pek çok yolcunun nihayetinde eve dönmek için bir uçak aramasıyla, bir havaalanının hediyelik eşya dükkanını ziyaret etme davetiyesi, sevdiklerine ve arkadaşlarına hediye almak isteyenler için bir hoşgeldin önerisi olabilir.

Bu nedenle akıllı bir veri platformunun birincil avantajı, tahmin çalışmasını potansiyel müşterilere havaalanı olanaklarını tanıtmaktan kaldırmasıdır. Gönderilen her promosyon, herhangi bir pazarlama kampanyasının uygun hedef kitlelerle paylaşılmasını sağlamak için her zaman önce otomatik olarak ilgili gezgin profilleriyle eşleştirilir. Bu, gezginlerin çok az ilgi duydukları tekliflerle promosyon mesajlarını okumalarını engelleme riskini sınırlar. En önemlisi, daha fazla gelir elde etmek için tasarlanan herhangi bir pazarlama çabasının en yüksek başarı olasılığına sahip olmasını sağlar - bu da, Her bir yolcunun gelecekteki uçuşları için aynı havaalanına dönme olasılıklarını artıracak benzersiz tatmin edici bir deneyim sunarken havalimanlarını çalışır durumda tutun.

Herhangi bir havaalanı operatörünün de onaylayabileceği gibi, akıllı cihazlar, görünüşte her zaman ekranlarına odaklanmış gibi görünen kapılar arasında gezinen yolcuların uzun süredir havaalanlarında yaygın bir görüş alanı olmuştur. Bununla birlikte, bu davranış, endüstrinin en çok ihtiyaç duyduğu bir zamanda havaalanlarına Wi-Fi hizmetlerinden para kazanma fırsatı yaratır. Her Wi-Fi girişi, belirli bir gezgin için neyin cazip olduğunu tam olarak anlamak için kullanılabilecek bir veri yığını oluşturur. Bir havalimanı, mevcut Wi-Fi ağlarına akıllı bir veri çözümü ekleyerek nihayet bu tür ölçümleri zamanında gözden geçirebilir ve bir yolcunun geldiği andan itibaren deneyimleri özelleştirmeye ve gelir kazanma fırsatlarını artırmaya başlayabilir.

Yerelleştirilmiş Reklamlarla Alt Sıranızı Güçlendirin

Yeni bir bölgeyi ziyaret eden gezginler için ilk temas noktası olarak hizmet veren yerler olan havalimanları, yalnızca yerel deneyim önerileri için bir kaynak görevi görerek ek gelirler üretme konusunda başka bir avantaja sahiptir. Tanımadıkları bir yeri ziyaret edenler, yakındaki hizmetlerin veya ilgi çekici yerlerin seyahat planlarıyla uyumlu olduğu konusunda hızlı bir şekilde fikir sahibi olmak isteyeceklerdir. Gelişmiş bir akıllı veri çözümünün benimsenmesi, her bir gezgin tarafından hangi yerel deneyimlerin veya hizmetlerin arandığını belirlemek için profil analitiğinden tekrar yararlanarak bu ihtiyaca sorunsuz bir şekilde cevap verebilir. Örnekler arasında yakındaki tema parklarını ziyaret etmek isteyen bir aile, tur rehberleri hakkında ayrıntılar arayan bir çift veya evden uzaktayken formda kalmak için seçeneklerinin ne olduğunu öğrenmek isteyen bir iş gezgini olabilir.

Önde gelen akıllı veri çözümü sağlayıcıları, herhangi bir gezgin ilgisini karşılayabilecek çok çeşitli yerel reklam tekliflerine anında erişim sağlamak için stratejik ortaklıklardan yararlanabilmektedir. Önemli bir şekilde, bu tür hizmetler, üçüncü taraf reklam yayıncılarıyla sözleşme yapma ihtiyacını ortadan kaldırarak, havalimanı operatörlerine geri dönen sonraki satışlardan elde edilen daha fazla gelirle sonuçlanır. Gezgin bütçelerine bağlı olarak otel konaklaması önerilerini zorlamaktan, bir gezginin kişisel tarzına uyan mayoların nereden satın alınacağına dair öneriler sunmaya kadar, her bir promosyon teklifi, satış dönüşümlerini en üst düzeye çıkarmak için her zaman bir kişinin bulunduğu yere göre mevcut ihtiyaçlarını yansıtacaktır. Her bir reklam tıklaması aynı zamanda havaalanı operasyonlarını finanse edecek ve işletmeleri karlı tutabilecek hayati bir gelir enjeksiyonunu temsil eder.

Havalimanınıza Giderek Rekabetçi Bir Pazarda Öne Çıkın

Seyahatteki süregelen yavaşlamaya rağmen, havalimanlarının operasyonları açık tutmak ve sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamak için gerekli olan gelir akışlarını üretme fırsatları hala devam ediyor. Havaalanı operatörleri, gelişmiş akıllı veri teknolojisiyle desteklenen dijitalleştirilmiş bir pazarlama yaklaşımını benimseyerek, şu anda diğer birçok tüketici temelli endüstride yaygın olan ve gezginlerin giderek daha fazla bir şekilde etrafındaki dünya. Günümüzün havalimanı yolcuları artık her deneyime uyan tek bir boyuttan memnun olmadığından, akıllı bir veri çözümü, her yolcunun bir birey olarak görülmesini ve benzersiz ihtiyaçlarının her zaman ele alınmasını sağlar. Kişiselleştirmenin giderek daha rekabetçi bir faktör olduğu günümüz pazar ortamında, akıllı bir veri platformu daha da güçleniyor '