Otelciler Bölgeye Turizm Kampanyası Yaptılar

Ziyafet kimin pahasına Kali. Ningrad bölgesindeki yalnızca 26 otel müşterilerine ücretsiz bir gece konaklama sunmaya karar verdi. Bölgede turist çekmek için kampanya başlatıldı

Otelciler Bölgeye Turizm Kampanyası Yaptılar
Otelciler Bölgeye Turizm Kampanyası Yaptılar

Kaliningrad bölgesindeki oteller, "Amber Hafta Sonu" turistleri çekmek için bölgesel kampanyaya katıldıklarını doğruladılar. Oteller, iki gecelik konaklama ücretini ödemeyi ve bir tane daha hediye olarak almayı teklif ediyor. Daha önce bölgenin Kültür ve Turizm Bakanı Andriy Yermak, Facebook sayfasından projenin başladığını duyurmuştu.

Promosyon 15 Ekim'de başlatıldı ve 28 Aralık'a kadar sürecek. Kaliningrad Bölgesi Turizm Bilgi Merkezi, ek bir gün konaklama alabilmek için otele varıştan en az iki gece önce konaklama bedelinin tamamını ödemeniz gerektiğini söyledi. Daha uzun süreli konaklama için rezervasyon yaparken, misafire otelde hediye olarak sadece bir gün daha teklif edilecektir. Ek olarak, turistler dinlenmelerini yalnızca standart ve ekonomik odalarda uzatmayı bekleyebilirler. Bonus olarak, 12 yaşın altındaki bir çocuk için ebeveynleriyle birlikte ücretsiz konaklama sözü veriyorlar.

Kaliningrad bölgesi turist portalının web sitesinde şu anda bölgenin sekiz kentinde eylemin 26 ortağı listeleniyor. Konaklama tesisleri "Amber Hafta Sonu" na katılımlarıyla ilgili bilgileri doğruladı, ancak bir gecenin hediye olarak yalnızca boş odalar varsa sağlanabileceği konusunda acele ettiler.

Yeni Yıl tarihleri ​​yaklaştıkça, otellerin tatillerini bir gün bile ücretsiz olarak uzatmaları için daha az fırsat olacak. Buna ek olarak, tüm oteller böyle bir bonus sunmadığından, çocuklar için söz verilen ücretsiz konaklama konusunda zorluklar ortaya çıkabilir. Bölgede 270'den fazla konaklama tesisi olduğu dikkate alındığında eyleme katılanların sayısı oldukça mütevazı görünüyor. Nedeni açıktır.

Bölge yetkilileri, hediye olarak sağlanan konaklama için sağlanan otellerin masraflarını hiçbir şekilde tazmin etmez. Buna karşılık, oteller sadece reklam alıyor, yani bilgi merkezi web sitesine bilgi yerleştiriyor. Bu nedenle, yalnızca böyle bir pazarlama hamlesine hazır olan otelciler katılmaya karar verdi. Bununla birlikte, otel endüstrisindeki bazı uzmanlar, mevcut düşük sezonda, promosyonun bölgeye turist çekmek için ek bir teşvik olabileceğine inanıyor.