OTA lar Korona Krizinden Kaybedenler Olabilir

Online seyahat acenteleri geçen yıl dünya çapında 753 milyar dolar satış yaptı. Dava Corona ile devam etti. Çok geçmeden seyahat internet işinde sadece büyük, sermaye piyasası ile ilgili gruplar olabilirdi.

OTA lar Korona Krizinden Kaybedenler Olabilir
OTA'lar korona krizinden kaybedenler olabilir

Bu tez, diğer şeylerin yanı sıra, " Handelsblatt " daki bir makalede formüle edilmiştir. Kararsız bir ortamda tavsiye ihtiyacının artması nedeniyle, temel bir teze göre tavsiye ihtiyacı artmaktadır.

Pazar paylarının seyahat acentelerinden çevrimiçi satışlara görünüşte durdurulamaz geçişi "geçici olarak durdurulmuştur".

Manzaranın aslında güzel olduğunu söylüyorlar. Pazar araştırma şirketi E-Marketer, 2022 yılına kadar satışlarda 931 milyar dolar artış öngörmüştü. Yalnızca 2018 ile 2019 arasında tatillerini internet üzerinden rezerve eden Almanların oranı yüzde 39'dan 42'ye çıktı.

Başarıya alışkın olan internet şirketleri, korona salgını sonucu satışlardaki düşüşe "şiddetli tasarruf programları" ile tepki gösterdi, "Handelsblatt" yazıyor.

Expedia'nın çoğunluk hissedarı olan Metasearcher Trivago, çalışanlarının yaklaşık yüzde 25'ini işten çıkardı; tıpkı meta arama kayık gibi. Kayak kurulu üyesi Tore Pein Jensen'in en erken 2023 yılına kadar önceki satış hacimlerine dönmesi beklenmiyor,