Yunanistan’da Mouzenidis Travel Faaliyetlerini Askıya Aldı

Borçları ödeyecek para yok. Yunanistan'ın en büyük seyahat acentelerinden biri olan Mouzenidis Travel, müşteri hizmetlerinin derhal durdurulduğunu. duyurdu. Nedeni maddi sorunlar.

Yunanistan’da Mouzenidis Travel Faaliyetlerini Askıya Aldı
Touroperator bir basın açıklamasında pandeminin cirosunda yüzde 95 lik bir düşüşe neden olduğunu söyledi

Bizim için geçerli değildir. Polonya'da faaliyet gösteren aynı adı taşıyan ortak ofisi temin ettiği belirtildi. Mouzenidis Travel mahkemeye alacaklılara karşı koruma başvurusunda bulundu ve faaliyetlerini askıya aldı. Yeniden yapılanmayı, borçlarını ödemeyi ve turistlere hizmet etmeye geri dönmeyi umuyor.

Touroperator bir basın açıklamasında, pandeminin cirosunda %95'lik bir düşüşe neden olduğunu söyledi. Şirket finansal likidite kaybetti. Geri ödenebilir bir kredi şeklinde devlet yardımı ve personel ile iş sözleşmelerinin askıya alınması olasılığı "işletmemizin temel operasyonel ihtiyaçlarını bile karşılamaya yetmedi".

Şirket hayatta kalabilmek için "hükümet ve ilgili bakanlıklarla sürekli müzakereler yürüttü" ve "Avrupa Birliği'ndeki diğer şirketler tarafından yasal olarak elde edilene benzer" bir kamu yardımı bekliyordu. "Sorunu çözmeye yakın gibi görünsek de, plan uygulanmadı."

Mouzenidis Travel'ın kurucusu ve başkanı Boris Mouzenidis, daha önce soruna bir çözüm arıyordu. Ancak Mart ayında bir turizm fuarında Moskova'yı ziyareti sırasında aniden öldü ( " Mouzenidis Travel'ın kurucusu Boris Mouzenidis öldü " ).

Mouzenidis Travel, Polonya dahil birçok Avrupa ülkesinden Yunanistan'a gelen turistlere hizmet verme konusunda uzmanlaşmıştır. Ortak seyahat acentesi Mouzenidis Travel Polska, Polonya'da faaliyet gösteriyor. Ancak ana kaynak pazarı Rusya idi. "Çalıştığımız pazarların yüzde 90'ı 2020 [yaz] sezonu boyunca kapalı kaldı."

Şirket, mücadeleye devam etmek ve operasyonları sürdürmeye odaklanmak için müşterilere hizmet vermeyi derhal durdurmalı, çalışma şeklimizi ayarlamalı ve grubu yeniden yapılandırma sürecini başlatmalıyız, dedi. Borçları ödemek için başka seçeneğimiz yok, diyor. Yunan medyasında yer alan resmi olmayan bilgilere göre, Mouzenidis Travel'ın borcu birkaç düzine milyon avroyu buluyor, esas olarak Yunan otellerine olan borcu.

“Sevgili merhum cumhurbaşkanına verdiğimiz sözü tutacağız, yükümlülüklerimizi yerine getirmek için her türlü çabayı göstereceğiz ve yakında şirketimiz tüm alacaklılara borç geri ödeme planını bildirecektir.

Son olarak, Mouzenidis Grubunun diğer şirketlerinin ve yurtdışındaki ağların normal şekilde çalıştığını, çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüklerini ve zor zamanlara rağmen Grubu güçlendirmek için çabaladıklarını vurguluyoruz "- bülteni okur.

- Mouzenidis Travel Polska seyahat acentesi Yunan şirketine ait değil - Mouznidis Travel Polska başkanı Georgios Vafidis diyor. - Polonya yasalarına göre ayrı bir varlığız ve Yunan şirketinin sorunlarının durumumuza doğrudan etkisi yok. Şirketimizin iyi sonuçları var ve finansal likiditeyi koruyor - vurguluyor.

- Oteller ve havayolları ile kendi sözleşmelerimiz var. Müşterilerimiz artık yurt dışında dinleniyor ve hiçbir şey onları engelleyemez. Plana göre ülkeye dönecekler ve sonrakiler kararlaştırıldığı gibi tatile gidecekler - diye ekliyor Vafidis.

Mouzenidis Travel, gayrimenkul, sağlık hizmetleri, sigorta ve Ellinair havayolunu işleten şirketleri de içeren tüm Mouzenidis Group holdinginin faaliyetlerinin temel taşlarından biridir.

Resmi olmayan bilgilere göre, Rusya'dan gelen sermayenin Girit'ten gelen otelcilerle birlikte oluşturduğu Mouzenidis'in yeni bir varlığın yerini alması mümkün.