Unwto Öğrenci Ligi

2022 unwto öğrenci ligi-İsviçre kazananları açıklandı. UNWTO Öğrenci Ligi'nin ilk ulusal etkinliği, bu etkinliği kazanan SHL Schweizerische Hotelfachschule Luzern'den SHL Takımı ile İsviçreli turizm yeteneğinin kutlanmasıyla sona erdi.

Unwto Öğrenci Ligi
Katılımcılara göre Öğrenci Ligi turizm sektöründe pratik deneyim kazanmanın yanı sıra ağ oluşturma

Devlet Ekonomi İşleri Sekreterliği'nin (SECO) desteğiyle düzenlenen lisans öğrencileri yarışması , İsviçre'nin dört bir yanından önde gelen eğitim kurumlarından öğrencilerin ilgisini çekti. Sonunda Swiss Hotel Management School, César Ritz Colleges, Schweizerische Hotelfachschule Luzern ve Zurich University of Applied Sciences'ı temsilen dört takım finale kaldı. Kazanan çözümler arasında veri analizi, sosyal medya kampanyaları ve İsviçre'de kırsal kalkınmayı destekleyen girişimler yer aldı.

Uzman jüri, kararını verirken dört takımın sunduğu fikirlerin uygulanabilirliğine baktı. Fikirler ayrıca, daha geniş Ulusal İsviçre Turizm Pazarlama Planı ile ne kadar uyumlu oldukları ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunma potansiyelleri açısından da değerlendirildi .

Turizmin Geleceği

Katılımcılara göre, Öğrenci Ligi turizm sektöründe pratik deneyim kazanmanın yanı sıra ağ oluşturma ve mentorluk fırsatlarından yararlanma konusunda eşsiz bir fırsat sundu. Team César Ritz'den Helena şunları söyledi: "UNWTO Öğrenci Ligi, sürdürülebilirlik, ileri teknoloji ve yeniliklerin bir araya geldiği turizmin geleceğini yaşamak gibiydi." Team Zhaw'dan bir öğrenci şunları ekledi: "Bu zorluk bize İsviçre'de turizm hakkında daha derin bir anlayış getirdi ve ülkemizi ve yerel mirası yeni bir perspektiften görme fırsatı verdi."

Bu ilk ulusal edisyon için jüri paneli, UNWTO ve SECO'dan ulusal ve uluslararası uzmanların yanı sıra Avrupa Birliği Teknoloji Odası koordinatörü Salvatore Cavallaro ve

GoodRebels, St.Gallen-Bodensee Tourismus, Mabrian Technologies ve 2021 UNWTO Öğrenci Ligi'nin galibi

Turizmin geleceği için gençliğin güçlendirilmesi

UNWTO Öğrenciler Birliği, turizm öğrencilerine sektörün karşı karşıya olduğu zorluklar için yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler yaratma ve uygulamada çalışan gerçek zamanlı deneyim vererek onları güçlendirmeyi ve motive etmeyi amaçlamaktadır. UNWTO Öğrenci Ligi, Zurich University of Applied Sciences, Foodward Foundation, St Gallen & Bodensee, Swiss Tourism, Aldeaias Historicas de Portgual, Mabrian Technologies gibi önde gelen uluslararası ortakların desteğinden yararlanmaktadır.