Turizm Lüksten ziyade ihtiyaçtır

Turizm lüksten ziyade ihtiyaç olmasının nedenlerinde biri, sosyalleşmenin ana kuralı birlik ve beraberlik içinde yaşamak zorunda olduğumuzdan dır. İnsanlar hayatta yaşama arzusunu, çevresinde sevdikleri ve sevenleriyle paylaştığında güzeldir. Yoksa iş ve ev yaşantısı sosyallik olmadan, insan oğluna verilecek en büyük cezadır. Nitekim varlığımızın ana temeli aile bireylerimiz le olan bağlılıktır. Seyehat kültürü sosyal ve psikoloji motivasyonu için şart tır. yaşam var olduğu sürece hayattan kopmayacak ve insanların zorunlu ihtiyaçlarından biri de özgürlükleri olacaktır. Elbet bitecek pandemi dönemi fakat, hayat yine kaldığı yerden devam edecek. Turizm anlayışı ve kültürü belkide, pandemi sonrası daha farklı olacak. Bizde değişen çağın turizmini belirleyenler olacağız. Düşüncelerimizin hayata geçmesi konusunda şartları zorlayacağız. Daha güvenli tatil anlayışı ile seyahat arayışlarının ve turizmin kaderinde değiştireceğiz.

Turizm Lüksten ziyade ihtiyaçtır
Letonya/Rīga Merkezli Türk seyahat acentası OVERSEA TOUR Sahibi Mehmet Garip.

Letonya/Rīga Merkezli Türk seyahat acentası OVERSEA TOUR Sahibi Mehmet Garip.

Pandeminin Turizimde büyük değişimlere yol açtını,ancak pandeminin turizmi bitşremiyeceğini belirterek turizmin ekseni kaydı.

Eskiden alışık olduğumuz pazarları terkederek yeni pazar arayışlarına girdik.

Havayolları,tur operatörleri ve acenteler pandeminin etkisiyle farklı bir bakış anlayışı geliştirdi ve yep yeni bir sayfa açıyorlar.

Yakında yeniden turizmde güneşli günlere kavuşacağımıza inanıyorum.

Turizm Lüksten ziyade ihtiyaç oldu.

Özelikle Letonya'da tur öperatörler ve acenteler, işler pek eski tadında olmasada insanların pandemi yüzünden evlerinde çok bunaldığını gördüler.

Bu yüzden ne sebeple olursa olsun bizzat gözlerimlede gördüm ki pandemi turizmi bitiremiyecek. Çünkü turizm eskiden lüks olarak görülürdü. Şimdi ise her şey değişti. Globalleşen dünyada insanlara özgürlük,rahatlık,yenilenme sunan turizm lüksten ziyade ihtiyaç ve mecburiyet oldu.

Saygılarımla,

Mehmet Garip Letonya/Rīga