Turizm dernekleri Altmaier'le çözüm arayışı

DRV Başkanı Norbert Fiebig, derneğin Ekonomi Bakanı Peter Altmaier ile yaptığı zirvede, bir pandemik sürücü olarak seyahatin devam eden damgası oldu. Özellikle Mallorca'daki Paskalya tatilinin güvenli olduğunu gösterdi. Şimdi ise sona ermesi gerektiğini belirtti.

Turizm dernekleri Altmaier'le çözüm arayışı
Politikacıların seyahat etmekten kaçınma çağrıları bu kritik durumda şirketlere büyük zarar veriyor dedi

Guido Zöllick, otel ve restoranların Mayıs ayında açılması çağrısında bulundu.

Altmaier, Perşembe günü ikinci kez 40 iş birliğini dinledi. Her şeyden önce, federal ve eyalet hükümetlerinin korona politikasına, sürekli açılıp kapanmaya ve yeniden başlama umutlarının olmayışına yönelik eleştirileri duydu. Yardımı olup olmayacağı henüz belli değil.

Alman Otel ve Restoranlar Derneği (Dehoga) Başkanı Guido Zöllick, ülke çapında tek tip bir önlem kataloğu üzerinde bir anlaşmanın nüfus ve ekonomide gerekli kabul için temel olduğunu söyledi. Belirli değerlere ulaşıldığında hangi kısıtlamaların veya gevşemelerin geçerli olduğu açıkça düzenlenmelidir.

Alman Seyahat Derneği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, "Politikacıların seyahat etmekten kaçınma çağrıları, bu kritik durumda şirketlere büyük zarar veriyor" dedi. Bu aynı zamanda bir pandemik sürücü olarak seyahatin sürekli olarak tekrarlanan damgalanması için de geçerlidir. “Bu ifadeler, ne kadar sık ​​tekrar edildikçe artık doğru olmaz.

Fiebig, Robert Koch Enstitüsü'nün organize gezinin salgının itici gücü olmadığını da söyledi. "Politikacılar nihayet bu çalışma sonuçlarını eylemlerinde hesaba katmalıdır." Mallorca'daki Paskalya tatilinin bir kez daha gösterdiği gibi, seyahat kesinlikle mümkün. Fiebig "Seyahat ve seyahat endüstrisi için net bir bağlılığa ihtiyacımız var". "Turizm sektörünün yeniden canlandırılması siyasetin odak noktasındadır."

İş temsilcileri de özel taleplerde bulundu. Örneğin, otobüs turizmi derneği RDA'nın başkanı, önceki kısa süreli çalışma yönetmeliğinin yüzde yüz sosyal güvenlik katkısı varsayımı ile yıl sonuna kadar uzatılmasının acilen gerekli olduğunu düşünüyor. Aksi takdirde işten çıkarmalar olacaktır.

DRV Başkanı Fiebig, "Köprüleme yardımının Haziran ayının ötesine yıl sonuna kadar uzatılması şart" diyor. Bu karar derhal verilmelidir. “Şirketlerin işlerini sürdürmek için ihtiyaç duydukları planlama güvenliğine sahip olmasının tek yolu budur.” Nisan ayı sonuna kadar askıya alınan aciz davası yükümlülüğü de unutulmamalıdır. Fiebig: "İflas davası açma yükümlülüğünün askıya alınması yıl sonuna kadar uzatılmazsa, daha önce verilen tüm yardımlar boşunadır."