TUI, 14 güne kadar ücretsiz iptal ile erken rezervasyonları cezbeder

Esneklik bugün fiyatdaha önemlidir, TUI müşterilerine sordu. Bu yüzden sektör başbakanı yaz tatili için ayrılmadan iki hafta öncesine kadar ücretsiz iptal veya rezervasyon yaptırıyor. Tui, hedefler açısından İspanya ve Yunanistan'a odaklanmaktadır.

TUI, 14 güne kadar ücretsiz iptal ile erken rezervasyonları cezbeder
TUI 14 güne kadar ücretsiz iptal ile erken rezervasyonları cezbeder

TUI Almanya'nın ürününden sorumlu Genel Müdür Stefan Baumert, müşterilerin önceliklerinin salgının başlangıcından bu yana değiştiğini söylüyor. TUI'nin müşteri anketlerine göre, bir zamanlar rezervasyon için fiyat-performans oranı belirleyici yse, esneklik yüzde 88 ile en üst seviyede. Baumert bunu yaz işini ilerletmek için kullanmak istiyor.

 

Paket tatiller için esnek ücret geliyor

Yaz tatilini yıl sonuna kadar rezerve edenler, ayrılmadan iki hafta öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilir veya rezervasyon yaptırabilirler. Baumert, bunun müşterilerin herhangi bir risk almadığı anlamına geldiğini söylüyor. O ücretsiz promosyon olası bir uzantısı ekarte etmez. Son kullanma tarihinden sonra, ek bir ücret karşılığında bu seçeneği geçmelidir. "Biz Ocak ayında paket tatil için bir Flex ücret sunacak," Baumert duyurdu.

TUI Almanya CEO'su Marek Andryszak, "İnsanlar tekrar seyahat etmek istiyor" diyor. Ama şu anda cesaret edemezler ya da cesaret edemezler. Bu nedenle organize seyahatin güvenli olduğunu açıklamak daha iyidir. İnsanların Paskalya'dan sonra çıkmak istediklerine ikna olmuş. "Seyahat bu yıl en çok kaçırılan aktivitelerden biridir."

 

İspanya ve Yunanistan'a yönelik yaz trendleri

TuI önümüzdeki yaz için İspanya ve Yunanistan'a odaklanacak. Ürün şefi Baumert'e göre, ilk eğilimler özellikle Yunanistan'ın aileler tarafından yüksek talep temalı olduğunu gösterdi. Girit, Rodos, Kos ve Korfu en önemli yerlerdir. TUI'nin programında Yunanistan'da toplam 4 bin 500 otel bulunuyor.

Baumert, İspanya ve Yunanistan'ın yanı sıra Türkiye ve İtalya'ya olan talebin de artmasını bekliyor. Baumert, kendi ülkesinde tatil eğiliminin de devam edeceğine ikna oldu. Burada TUI, yeni TUI Blue Sylt veya Kids Clubs gibi kendi markaları ile otel teklifini genişletiyor.

 

Daha fazla TUI Blue Otelleri ve yeni Bir Robinson

Diğer ülkelerde de TUI kendi otel markalarını zorluyor. Robinson, Yaz aylarında Kıbrıs'ın ilk kulübünü açar, Alaminos'ta, Kıbrıs'ın güneydoğu kıyısındaki Larnaka ve Limasol arasındaki uzun kumlu plajda yer alır. Altı yeni TUI Blue oteli Sylt, Sicilya, Menorca, Türk Rivierası, Dubrovnik ve Maldivler'deki yaz programını tamamlamaktadır. RIU da portföyünü genişletiyor: Baharda, beş yıldızlı Riu Palace Santa Maria Sal / Cape Verde adasında açılacak ve yaz aylarında Riu Plaza Manhattan Times Square New York.

Buna ek olarak, doğa deneyimleri ve tatiller şimdiye kadar TUI programında daha büyük bir rol oynadı, Baumert göre. Bunlar arasında kapsamlı kulüp ve ada tatil beldelerinin yanı sıra 17. Glamping de birçok ülkede çok popüler lüks bir çadır da ya da bir karavan van, özellikle doğaya yakın olsun.

 

TUI katalogları basmaya devam ediyor

Bazı rakiplerin aksine, TUI önümüzdeki yaz basılı kataloglara tutunacak. Ancak, 35 kopya ile, eskisinden daha az ve daha fazla yıl boyunca kataloglar vardır, satış müdürü Hubert Kluske diyor. "Hala katalog kullanan müşterilerimiz ve seyahat acentelerimiz var. Biz de bunu hizmet etmek istiyoruz." TUI'de kağıt ve dijital olmaya devam edecektir. "İkiikisini de yapmak bizim hırsımızdır."