Sunny Cars, korona krizinden tek başına kurtulmak istiyor

Ortak Thorsten Lehmann ve şirket kurucusu Kai Sannwald, kiralık araç komisyoncusunun "cari mali yılda yüksek milyonlarca zararı" finanse edebileceğinden eminler ki bu tam olarak ölçülemiyor. Sunny Cars, "yeni mali yılı tek bir rezervasyon yapmadan atlatabilir".

Sunny Cars, korona krizinden tek başına kurtulmak istiyor
Sannwald Son birkaç yılda elde edilen kârın çoğunu şirkette bıraktı

Thorsten Lehmann ve Kai Sannwald, Güneşli Arabalar da uzun bir kuru dönemden sağ çıktı

Yılın başında Sannwald, 2019/2020 mali yılında 900.000 civarında rezervasyon yapma hedefini belirlemişti; bu sonuçta 232.000 rezervasyon ve 71,5 milyon Euro ciro ile sonuçlandı. Sunny Cars'a göre bir önceki yıl, 833.000 rezervasyonla aracılık cirosu 275 milyon Euro'ydu.

Sannwald, "Son birkaç yılda elde edilen kârın çoğunu şirkette bıraktığımız ve bu nedenle yüksek rezervlere düşebildiğimiz gerçeğinden yararlanıyoruz. Bu, özkaynaktan kaynaklanan daha fazla kayıpla başa çıkmamızı sağlıyor" diyor. Bu aynı zamanda Nisan sonunda yayınlanan 2018/19 mali yılı bilançosunda da vurgulanmaktadır. Buna göre, kar beş milyon avronun biraz altındaydı. Özsermaye 33,6 milyon avro olarak gerçekleşti ve öz sermaye oranı Ekim 2019 sonunda yüzde 65 oldu. Bilanço tarihi itibarıyla şirketin nakit ve nakit benzerleri 43,5 milyon Euro'dur.

 İyileştirme sadece gelecek yılın ortasında

Ortak ortak Thorsten Lehmann'a göre, mevcut mali yıl için, Sunny Cars "dikkatli" planlıyor ve "dahili olarak katı bir kemer sıkma rotası izliyor". Lehmann, "Normal seyahat davranışına geri dönüşün yakın zamanda beklenmeyeceğine" hazırlıklı olun. Genel durumun 2021 ortasına kadar yavaş yavaş iyileşmesini beklemiyor.

Beklenen daha fazla kuraklık dönemine rağmen, Sunny Cars patronları sektöre ürünlerini yalnızca gelecek seyahat yılında fiyata dayalı olarak satmak için başvurmuyor. Lehmann, "Şu anda daha fazla kalite için bir fırsat var" diyor. "Hizmet ve performans temelinde müşterileri daha da kazanmak önemlidir."