Sıcak deniz kıyılarında başka bir ülke, vizesiz dinlenme süresini artırarak, turistleri davet etti

Arap Denizi ve Hint Okyanusu kıyılarında arap yarımadasında bir ülke olan Umman Yüksek Komitesi, zorunlu karantina olmadan turistlerin maksimum konaklama 7 ila 14 gün değiştirmeye karar verdi. Bu durum Umman ev sahibi seyahat acentesi "GidOman"daki "TÜRPROM" bilgi grubunun muhabirine bildirildi.

Sıcak deniz kıyılarında başka bir ülke, vizesiz dinlenme süresini artırarak, turistleri davet etti
Sıcak deniz kıyılarında başka bir ülke vizesiz dinlenme süresini artırarak turistleri davet etti

Kaynak GidOman'a verdiği demeçte, "Bu değişikliğe 10 güne kadar vizesiz giriş uygularsak, yabancı bir turistin Umman'a 10 gün boyunca vizesiz ve karantina olmadan girebileceğini anlayabiliriz." dedi.

 

"Yeni, turistlere çok sadık, bizim görüşümüze göre, birçok tatilci bir kış tatili için başka bir potansiyel sıcak ülke olarak Umman düşünün. Dahası, Umman komşularına göre muazzam bir potansiyele ve avantajlara sahip." diyor. Görüşe göre, sıcak deniz ve hava BAE üzerinde Umman ana avantajı yaklaşık 3-4 derece, kışın çok önemli, hem de benzersiz doğada, hangi fark komşuların daha zengindir.

 

Uzmanlar, Rus turistlerin Umman'a 10 gün boyunca girmek için hangi belgelere ihtiyaç duyduğunu da hatırlattı:

 

Pasaport;

Sağlık sigortası (COVID-19 tedavisini kapsamaktadır);

Bir otelden rezervasyon veya Umman seyahat şirketinden bir davet.

Sultanlık havaalanına vardığınızda, 25 Umman riyali (65 $) maliyetli bir coronavirus testine girmelisiniz.

 

Ayrıca şimdiye kadar Rusya'dan Umman'a doğrudan uçuşlar olmadığını unutmayın ülke Rus turistlere açık resmi listeye dahil değildir. Ancak, bae başta olmak üzere, bağlantılı uçuşlar bir transfer ile Umman alabilirsiniz.