Seyahat ederken yaratıcı zihinlerin para kazanma yolları

Seyahat yaşam tarzınızı finanse etmek için fırsatlar mı arıyorsunuz? Evde oturma, İngilizce öğretme ve bloglama gibi fikirler olsa da yaratıcı zihninizin ilgisini çekerler. Müzik, tiyatro, dans, resim, fotoğraf ve grafik tasarım için bir tutku var ve ilgi çekici bir şey bulmak istiyorum. İster inanın ister inanmayın, sevdiğiniz bir şeyi yaparak ciddi paralar kazanmanın bir ton yolu vardır. Aşağıda listelenen bu fikirlere göz atın.

Seyahat ederken yaratıcı zihinlerin para kazanma yolları
Seyahat ederken yaratıcı zihinlerin para kazanma yolları

Zanaat

Birçok insan yeni hobiler öğrenmek istiyorum ya da nasıl yaratıcı kasları esnemek için öğretmek. Belirli bir alanda yetenekli iseniz, zanaat öğreterek seyahat ederken para kazanabilirsiniz.

Diyelim ki birkaç yıldır gitar çalıyorsun. Bir gibi aksesuarlar satın alabilirsiniz.Gitar standı , bir amfi, alır ve ne olursa olsun başka ne olursa olsun iyi bir reçel oturumu olması gerekir. Müzik eğitmenlerinin hizmetlerinin reklamını yapacakları bir veritabanını kullanmak veya bulmak için bir video konferans platformuna karar verin. Sonra, birine sevdiğin bir şeyi öğretmek için birkaç saat ücret alabilirsiniz.

 

Bu kavram sadece müzik aletleri için geçerli değildir. Eğer dans, boya, çanak çömlek veya tığ yapmak seviyorsanız, hızlı bir online alışveriş kurmak ve başkalarına zanaat öğretmek için ödeme alabilirsiniz.

Zanaatını sat eğer insanlara öğretmek sana göre değilse, el sanatlarınızı çevrimiçi satma fikri her zaman vardır. İster el yapımı bebek, kazak, resim yap, ister müzik yap, kitap yazmak veya baskı grafik t-shirt, bu kreasyonlar ilgili taraflara satılabilir. Dijital bir kitap yazabilir ve çevrimiçi olarak satabilir, küçük işletmeler için web siteleri, logolar ve grafikler tasarlayabilir veya isteyen kişiler için özelleştirilmiş resimler tamamlayabilirsiniz.

 

Seyahat ederken el sanatları satmaya başlamak için çeşitli yollar vardır. Bir iş kurmayı, çevrimiçi bir mağaza kurmayı ve ürünlerinizi hedef kitlenize pazarlamayı tercih edebilirsiniz. Bu çok fazla iş sayılsa, yaratıcı iş profesyonelleri için platformlar da bulabilir ve bir hesap oluşturarak ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz.

Kişi etkileşimi tercih edenler için, el sanatları satmak için çeşitli seçenekler var. Bir fotoğrafçı fotoğraf çekebilir ve turistlere satabilir. Bir müzisyen nereye seyahat ederlerse gitsinler yerel barlarda konser rezervasyonu yapabilir. Eğer giysi, battaniye, oyuncak, ya da başka bir zanaat öğe satıyorsanız, yaklaşan bit pazarlarına katılabilir ve topluluktan iş alabilirsiniz.

Yaratıcı pozisyonlar için arama (seyahat gerektiren)

Bu destek düşünebilirsiniz yaratıcı konser bir yeri vardır ve hatta seyahat gerektirir. Eğer bir müzisyen iseniz, çeşitli gruplar için çalışıyor seyahat sevginizi destekleyecektir. Aynı şey turneye çıktıklarında bir şarkıcıya katılan bir dansçı için de geçerlidir. Bir fotoğrafçı, dünya çapında fotoğraf çekimleri kitap bir modelleme ajansı için çalışmak ilginç bulabilirsiniz.

 

Seyahati destekleyen veya gerektiren yaratıcı pozisyonları nasıl buluyorsunuz? Göz önünde bulundurulması gereken birkaç yol vardır. Açılışlar için geleneksel iş sitelerini ve çevrimiçi ilanları kontrol edebilirsiniz. Bazen, yardım isteyen el ilanları barlarda, bakkallarda ve diğer kamu binalarına asılır. Ayrıca, benzer fikirli reklamlar için topluluklara veya gruplara katılarak sosyal medyada beklenmedik fırsatlar da bulabilirsiniz.

 

Şirketler, müzisyenler veya sanatçılar seyahat etmesi için birini işe aldıklarında, markalarını iyi temsil edebilecek birini aradıklarını unutmayın. Yani, eğer bu tür konserler yapacaksanız, işinizden örnekler, bir özgeçmiş ve rekabet inatla birkaç referansa sahip olduğunuzdan emin olun.

 

Evleri izlemek veya evcil hayvanlar, insanlara ana dilinizi öğretmek, müşteri hizmetleri temsilcisi olarak çalışmak veya serbest yazar olmak seyahat ederken para kazanmanın harika yollarıdır, ancak tek seçenek onlar değildir. Sanata olan sevginiz seyahat tutkunuz kadar derine inerse, ikisini de yapmanın yolları vardır. Eğer zanaat öğretmek olsun, zanaat satmak, ya da seyahat gerektiren yaratıcı pozisyonlar bulmak, göçebe yaşam tarzı desteklemek için yeterli para kazanabilirsiniz.