Rus Turistlerden, Türkiye Tatilini İptal Etmeyenler Kazançlı

Rusya ile Türkiye arasında turizmin başlaması ile, rezervasyonu olanlar fiyat artışından etkilenmedi. 18 haziran itibariyle, Türkiye rezervasyon yoğunluğu yaşanmakta. Destinasyon fiyatları sabah ve akşam değişiyor.

Rus Turistlerden, Türkiye Tatilini İptal Etmeyenler Kazançlı
rezervasyonlar 12 Haziran Cumartesi gününe göre 7-8 kat arttı Ayrıca Türk tatil köyleriyle ve Bulgaristan Kıbrıs Yunanistanla da ilgileniyorlar

Kelimenin tam anlamıyla, Rusya Federasyonu Hükümeti altındaki genel merkez tarafından sosyal ağlarda turistler arasında popüler olan bir dizi ülkeyle uçuşlara devam etme kararının açıklanmasından hemen sonra, seyahat şirketlerinin müşterilerinin halihazırda rezerve edilmiş tatillerden yaklaşan reddetmeleri hakkında varsayımlar ortaya çıktı. Rusya ve Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Bulgaristan tatil yerlerine yeniden yönlendirme.

Pink Elephant seyahat acentesi ağının başkanı Alexan Mkrtchyan'ın 19 Haziran Cumartesi günkü sonuçların ardından Versiyonun onaylanmadığı sonucuna varabiliriz. Uzman, “Yurtiçi tatil yerlerine yapılan gezilerden toplu bir ret yok” diyor. Bu gerçeği birkaç koşulla açıklıyor. Çoğu, iptalin ciddi mali kayıplarla ilişkilendirileceğinin farkında. Uçak biletleri, kural olarak, iade edilmeyen ücretlerle satın alınmıştır ve gerçek giderlerini alınan tutardan düşecek olan tur operatörleri, turun tam maliyetini iade etmeyecektir. “Ayrıca, 15 Nisan'da bu ülkeye uçuşların durdurulmasının ardından Türkiye'de yaz tatili yapmayı planlayanların çoğu, yurt içi tatil yerlerini rezerve etmek için acele etmedi. Sadece bir mola verdiler, yönün açılmasını beklediler.

18 Haziran'da genel müdürlük tarafından uçuşlara izin verilen Türkiye ve diğer ülkeler için ertelenen talep, ertesi gün gerçekleşmeye başladı. 19 Haziran'da talep sayısı, bazı destinasyonlarda ve gerçek rezervasyonlar 12 Haziran Cumartesi gününe göre 7-8 kat arttı. Ayrıca Türk tatil köyleriyle ve Bulgaristan, Kıbrıs, Yunanistan'la da ilgileniyorlar ”diyor Aleksan Mkrtchyan. Benzer bir rakam - Türkiye'ye olan talepte 7 kat artış - Level.Travel arama hizmeti ve online tur alımlarında dikkat çekiyor.

Turistler için, açık giden destinasyonlara olan ilginin yoğunlaşması, tarifelerde hızlı bir artışa dönüşüyor. Perakende temsilcileri, "Çoğu tur operatörünün fiyatlandırması dinamik olduğu için, 19 Haziran sabahı 70 bin rubleye sunulan tur paketi, akşam 80 bin rubleye mal oluyor."