Rus Medyası, Aşılananlar Türkiye Seyahatine İzin Verilsin

Rus Medyasında çıkan haberlerde, Tüm Rusya Yolcular Derneği başkanı Ilya Zotov tarafından RBC ile yaptığı röportajda dile getirdi. Vladimir Putin'in Rusların yüzde 60'ının aşılanmasını, Rusların "daha özgür" hareketini geri kazanmanın en önemli koşulu olarak nitelendirdiğini hatırlamak gerekir.

Rus Medyası, Aşılananlar Türkiye Seyahatine İzin Verilsin
Ulaştırma Bakanlığının havayollarına yolcuların aşılanmasına ilişkin bilgilerin bilet rezervasyon sistemine dahil edilmesini dikkate alma önerisi

Türkiye'ye uçak biletlerinin sadece aşılı turistlere satılması öneriliyor. Medyada Tüm Rusya Yolcular Derneği başkanından alıntı yaparak değerlendirilmesi talep edildi.

Rusya'da artan COVID-19 vakası nedeniyle, Türkiye'ye sadece aşılı turistlere bilet satma olasılığını düşünmek gerekiyor. Bu görüş, 18 Haziran'da , Rusya Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı bir kamu konseyi üyesi, Tüm Rusya Yolcular Derneği başkanı Ilya Zotov tarafından RBC ile yaptığı röportajda dile getirildi . 

“Rusya'da COVID ile enfekte olan kişi sayısındaki artış göz önüne alındığında, Türkiye'ye sadece aşılı yolcular için tur satmayı düşünmeye değer. Aksi takdirde, Türkiye'nin açılması daha da yüksek rakamlara yol açabilir ve pandeminin büyümesini destekleyebilir” dedi.

Profesyonel ortamda, dün gece genel merkezin sunduğu yönergelere "tam kapsamlı açılım"ın herhangi bir koşulla sınırlı olacağı yönünde korkular dile getiriliyor . Bu nedenle, havayolları ve tur operatörleri, Federal Hava Taşımacılığı Ajansı'ndan en azından yakın gelecekte netleşmesi gereken bir telgraf bekliyor.

Bu bağlamda, Ulaştırma Bakanlığı'nın havayollarına yolcuların aşılanmasına ilişkin bilgilerin bilet rezervasyon sistemine dahil edilmesini dikkate alma önerisini hatırlatmak yerinde olacaktır. Yapılan aşıların onayının tek kamu hizmetleri portalından alınması gerekiyor. Tourdom.ru'nun muhataplarına göre, bu önlem, aşı sertifikalarının ve PCR test sonuçlarının sahteciliği konusundaki yaygın sorunla ilişkilidir.

Havacılık makamlarının bu şekilde, "hiçbir sebep olmaksızın" aşılamayı reddeden vatandaşların yurtdışı seyahatlerine kısıtlamalar getirmeye hazırlandığına dair bir görüş var. SPIEF sırasında Vladimir Putin'in Rusların% 60'ının aşılanmasını Rusların "daha özgür" hareketini geri kazanmanın en önemli koşulu olarak nitelendirdiğini hatırlamak gerekir. .