Malaga Havaalanında İsanyolların Yolcu İsyanları

Malaga havaalanında bekleme sırasında yaşanan kaosa isyanda, Biritanyalılar Sosyal mesafe  sıralarında kaldılar. İspanya'nın Malaga Havalimanı'na gelen ritish tatilcileri, Pazar gecesi güneş molaları kuyruklar ve bir yolcu isyanıyla başlarken kaotik sahnelerle karşılaştı.

Malaga Havaalanında İsanyolların Yolcu İsyanları
Gece yarısı kaosuna yakalanan başka bir İngiliz sahneleri çılgın olarak nitelendirdi

Öfkeli İspanyollar, Birleşik Krallık'tan gelen şaşkın yolcular karşısında yolcuların gelen yolcu alanından çıkmak için bariyerleri yıktığı haberlerinin ortasında İngilizce "Fuera fuera" - "Get Out Get Out" diye bağırırken görüntülendi.

Tanıklar Pazartesi günü, hüsrana uğramış yolcuların, polis ve yolcu bulma formlarını kontrol eden diğer yetkililer tarafından "sonsuza kadar" feragat edilmesini beklemek zorunda kaldıktan sonra meseleleri "kendi ellerine aldıklarını" iddia ettiler.

Kaosun görüntülerini sosyal medyada yayınlayan Britanyalılardan Jim Ramsden, geziden eve dönen coşkulu gençlerin olduğu iddialarıyla ilgili sorulara yanıt olarak şunları söyledi: hareket etmeyen bir kuyrukta durmaktan bıktım."

Gece yarısı kaosuna yakalanan başka bir İngiliz, sahneleri “çılgın” olarak nitelendirdi.

Gürültü seviyeleri birçok İngiliz'i şaşırttı.

Yolcu isyanını izlerken birinin nefesinin altından mırıldandığı duyuldu: “Beklemekten vazgeçtiler değil mi? İnsanlar sadece bunun için gidiyor.

"Onlara katılalım mı? Yaparsam bir İspanyol polisi tarafından vurulacak mıyım? ”

Birkaç yetkili, yılın bu zamanında İspanya'nın en yoğun yolcu havalimanlarından biri olan havaalanındaki turist akınının ortasında ıslık çalarak düzeni sağlamaya çalışıyor gibi görünüyordu.

Başka bir tanık, Rachel O'Shea uzun kuyrukların bir videosunu tweetledi ve çekim boyunca alaycı bir mesaj yazdı: “MalagaAirport'ta Covid taramasına hoş geldiniz” eklemeden önce şunları ekledi: “Dakikalar sonra insanlar bariyerleri yıktı. Mutlak katliam."

İspanyolların, sosyal mesafenin tamamen yokluğuna atıfta bulunarak, "Burada Covid yok, orada!" diye bağırdıkları duyulabilirdi. ve sağlık formlarını işleyen yetkililere karşı bariz bir öfkeyle “yazık sana”. Atışmaların turizme ciddi zarar verdiği farkına bile varılmadı.

Havaalanı şeflerinden hemen bir yorum yapılmadı. Kaos, Londra Heathrow Havalimanı'nda devam eden sorunların arkasından geldi.

Pazar günü hamile bir kadının, eGates ile ilgili sorunlar nedeniyle Heathrow kaosunun beşinci gününde bebekli ailelerin beş saate kadar kuyruğa girmeye zorlanmaları nedeniyle bayıldığı söylendi.