Kore Dünya Turizm Temasının Serisini Üretecek

Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı - Kore Turizm Organizasyonu, ZEPETO'da Kore Turizm Teması Dünya Serisini Üretecek. Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı (Bakan Park Bo-gyun) ve Kore Turizm Örgütü (Başkan Kim Jang-sil), yerel yönetimlerle işbirliği içinde, Asya'nın en büyük metaverse'inde yerel turizmi teşvik etmek için Kore Turizm Temalı Dünya Serisini başlatacak

Kore Dünya Turizm Temasının Serisini Üretecek
Ülke genelinde nüfusu azaltılmış 14 bölge dahil olmak üzere toplam 33 yerel yönetim bölgedeki temsili turistik yerlerin seçiminde sanal alan üretimi için

10'uncu platform 'ZEPETO'. Bu seri, Kore'yi ziyaret etmek için ana pazar olan Asya'ya, özellikle de dijital iletişim ve etkileşime aşina olan Z Kuşağı'na yöneliktir.

ZEPETO'nun Kore Turizm Tema Dünyasını ziyaret eden kullanıcılar, oyunlar ve diğer oyunlar şeklinde K-kültürü ile bağlantılı çekici Kore turizm içeriklerinin tadını çıkardığında, Kore doğal olarak onlar tarafından 'ziyaret etmek istedikleri bir ülke, deneyimlemek istedikleri bir ülke' olarak algılanıyor.

KAC'ın ürettiği dizi toplam sekiz temadan oluşuyor.

'Seyahat Avcısı-K, filmdeki Hazine Avcıları gibi değerli Kore turistik yerlerini keşfeden insanlar' teması altında, Metaverse kullanıcıları avatarları olarak 'Seyahat Avcısı-K' olur ve Kore tema dünyasına girerler. . 'Tiger Mountain' Kore'nin dağlarından ve vadilerinden geçerek şirketin temsili karakteri Ho Jong'un kayıp annesini, yerel yemeklere dayalı bir gece pazarı, çağa göre hanbok gibi Kore kültürünü ve dolaşan bir deniz trenini bulmak için Kore'nin dağlarını ve vadilerini aşar. Doğu, Batı ve Güney Denizlerinde vs. 8 temadan oluşuyor ve her dizinin dünyası 10 Kasım etkinliğinden başlayarak sırayla Kasım ayında yayınlanacak.

Bu arada yerel yönetimler de katkıda bulundu. Ülke genelinde nüfusu azaltılmış 14 bölge dahil olmak üzere toplam 33 yerel yönetim, bölgedeki temsili turistik yerlerin seçiminde, sanal alan üretimi için temaların planlanmasında ve veri toplanmasında işbirliği yaptı.

Sekiz temalı dünya, Gwangju'dan BTS üyesi J-Hope'un imzası ve hayran mesajıyla kazınmış hatıra heykeli ve 'Strange' dramasının popülaritesi nedeniyle yakın zamanda ortaya çıkan Ulsan Balina Kültür Köyü gibi yerel turizm kaynaklarını yansıtıyor. Avukat Woo Young-woo' ve ZEPETO kullanıcıları Tercih anketi sonucunda seçilen beş yerel yönetim dünyası (Chungbuk 'Göl Dünyası', Chuncheon 'Dakgalbi Köyü', Samcheok 'Gizli Orman', Daejeon 'Keumdori Dağı', Yeonggwang 'Love Reunited') de bölgesel özellikler gösterdi, Aralık ayında vizyona girecek.

4 Aralık'a kadar yaklaşık bir ay boyunca dünya açılışının anısına çeşitli etkinlikler hazırlandı. ZEPETO'nun çeşitli kullanıcı katılım içeriklerini kullanarak, hanbok, Korece dil öğrenimi ve yerel turistik yerler gibi Kore kültür turizmi deneyimleri ve öğrenimi sağlayarak yabancı kullanıcılara daha ilginç ve samimi bir Kore deneyimi yaşatmak için tasarlanmıştır.

Mükemmel sanatçılara, gerçek dünyada Kore'ye ve metaverse'de Kore'ye seyahat etmelerini sağlayan bir gidiş-dönüş bileti verilecek. Ayrıca, ZEPETO'da avatar kıyafetleri ve eşyaları satın almak için kullanılabilecek toplam 150.000 mücevher içeren çeşitli dünya görevleri ve etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıntılı etkinlik detayları için ZEPETO'da 'kto_rea' aratın ve gönderiyi kontrol edin

Şirketin dijital inovasyon ekibinin başkanı Ho-Young Ho, “Kore'deki çeşitli yerel turistik yerleri, büyüyen küresel Metaverse platform kullanıcılarına bilgilendirmek ve ilgilendirmek için bir fırsat olacağını umuyorum” dedi. İşbirliği yoluyla çeşitli Kore turizm içerikleri sağlamak için en iyisi.