İngiltere’de, Eylül Sonuna kadar Eğlencelere Aşı Kartı Gerekli

İngiltere’de muhalefetin ve eğlence sektörüün aşısız da girilebilmesi için hükümete baskı yapmaktaydılar. Herkesin beklentisi şimdi boşa çıktı. Nadhim Zahawi, "Zorlama yok, giriş yok" Eylül sonuna kadar eğlence sektörüne Aşı kartı geçerli olacak

İngiltere’de, Eylül Sonuna kadar Eğlencelere Aşı Kartı Gerekli
Aşı pasaportlar için tanıtılacak gece kulüpleri ve diğer bu ay sonuna kadar kapalı mekanları kalabalık aşılar bakanı Nadhim Zahawi onaylamıştır

Bakan, Eylül ayı sonuna kadar gece kulüplerinde aşı kartlarının gerekli olacağını doğruladı.

Nadhim Zahawi, "Zorlama yok, giriş yok" politikası, kalabalık kapalı mekanların açık kalmasına yardımcı olacak diyor

Aşı pasaportlar için tanıtılacak gece kulüpleri ve diğer bu ay sonuna kadar kapalı mekanları kalabalık, aşılar bakanı Nadhim Zahawi onaylamıştır.

Bay Zahawi, hükümetin, Boris Johnson tarafından Temmuz ayında açıklanan "yasak yok, giriş yok" politikasını, gece hayatı endüstrisinden gelen sert muhalefete rağmen devam edeceğini söyledi .

Spor karşılaşmaları, müzik konserleri ve konferansların da düşünüldüğü düşünülen diğer mekan veya etkinliklerin pasaport şartına girebileceğine dair henüz bir ayrıntı ortaya çıkmadı.

Daha önce, Muhafazakar parti milletvekillerinden ve endüstri liderlerinden gelen bir tepkiden sonra planların bırakılmış olabileceğine dair spekülasyonlar vardı.

Bay Johnson, Temmuz ayında, Kovid-19'a karşı tam bir aşı kursunun Eylül ayının sonundan itibaren "gece kulüpleri ve büyük kalabalıkların toplandığı diğer mekanlar" için giriş koşulu haline getirileceğini ve negatif test kanıtının yeterli olmadığını duyurdu.