IHG ile Berostar İttifak Kuruyor

İspanyol otel grubu Iberostar, tatil köyleri ve her şey dahil tesisleri için otel devi Intercontinental Hotels Group (IHG) ile stratejik bir ittifaka giriyor. İşbirliği, 70 otelin, büyüklüğünden Iberostar patronu Miguel Fluxá'nın yararlanmak istediği otel grubunun küresel satış kanallarına erişmesini sağlıyor.

IHG ile Berostar İttifak Kuruyor
Meksika Dominik Cumhuriyeti Jamaika Brezilya ve Kanarya Adalarındaki ilk mülklerin Aralık ayında IHG programına katılması planlanıyor

Şirket, Iberostar'ın bağımsız bir şirket olarak kalacağını vurguluyor. IHG, 18. marka olarak "Iberostar Beachfront Resorts"u taşıyacak. İttifak, Karayipler, Kuzey, Orta ve Güney Amerika, Güney Avrupa ve Kuzey Afrika'da 24.300 odalı 70'e kadar otel için geçerlidir.

IHG, Intercontinental, Holiday Inn, Crowne Plaza, Six Senses, Indigo ve Regent gibi markaların yer aldığı yaklaşık 6.000 otel işletiyor.

Meksika, Dominik Cumhuriyeti, Jamaika, Brezilya ve Kanarya Adaları'ndaki ilk mülklerin Aralık ayında IHG programına katılması planlanıyor ve bunu önümüzdeki iki yıl içinde İspanya'da ve güney Avrupa ve Kuzey Afrika'daki diğer tatil yerlerinde daha fazla mülk takip edecek.

Iberostar'ın şehir otelleri ve Küba'daki tatil köyleri hariçtir. IHG kendi bilgilerine göre şu anda 260 tatil beldesi işletiyor. Şimdi, dağıtım kanalları ve IHG One Rewards sadakat programı da dahil olmak üzere 70 eğlence tesisi daha IHG'nin kurumsal platformuna erişebilecek.

Anlaşmanın bir parçası olarak IHG, Iberostar Beachfront Resorts markasını lisanslayacak. Anlaşmanın başlangıç ​​süresi 30 yıl olup, karşılıklı anlaşma ile 20 yıl daha uzatılma opsiyonu bulunmaktadır.

IHG anlaşması ile Iberostar ek satış kanalları oluşturuyor. İspanyol otel grubu, Thomas Cook Eylül 2019'da iflas edene ve grubun tüm tur operatörü markaları aracılığıyla satılana kadar önemli bir ortaktı. Otel grubu uzun zaman önce diğer tur operatörlerine açılmış olsa da Cook'un sonu muhtemelen satış kanalları açısından şirketi vurmuş olacak.